Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Kayıhan Yüzme Havuzu Törenle Hizmete Girdi

Kayıhan Yüzme Havuzu Törenle Hizmete Girdi

Denizli Belediyesi tarafından kente kazandırılan ikinci yüzme havuzu olan Kayıhan Yüzme Havuzu düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı.
  Kayıhan'daki Kapalı Yüzme Havuzu açılışına, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
Açılışa katılan Bakan Zeybekci ve Başkan Zolan, yoğun ilgi nedeniyle araçlarından indikten sonra protokol alanına 20 dakikada zor ulaştı. Vatandaşlar, Bakan Zeybekci ve Başkan Zolan'ı, yerlerine oturuncaya kadar alkış yağmuruna tuttu.
  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, açılışta sıcak havaya rağmen açılışa katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı.
  Yüzme havuzunun başta mahalle sakinleri olmak üzere tüm Denizli'ye hayırlı olmasını dileyen Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:
  'Bu sıcak havaya rağmen bizleri yalnız bırakmayıp açılışımıza geldiğiniz için teşekkür ederim. Her zaman yanımızda olduğunuz gibi bugün de bizleri yalnız bırakmadınız. Biz sizlerin hizmetkarı olarak, ne söz verdiysek yapan kişiler olarak bugün de söz verdiğimiz bir işin sonuna, bir işin güzelliğine hep beraber kavuşuyoruz. Yüzme havuzumuz, tüm Denizlimize, tüm çocuklarımıza, tüm hanımlarımıza tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.
   Spor, hem ruh hem beden sağlığı demektir, kurallar demektir. Ekip ruhu sporla sağlanır. Spor hayatın ta kendisidir. Yenilmek de vardır sporda yenmekte vardır. Düşmek de var, ayağa kalkmak da var. Bu nedenle spor hayatın ta kendisidir. Her insanımıza spor yaptırmak bizim görevimizdir. Burada Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizle birlikte temel atmıştık. Şimdi de yine sizlerin de katılımıyla hizmete açıyoruz. İnşallah bundan sonra da birçok eser bırakacağız. Hayal ettiğimiz herşey tek tek vücut bulacak. Yeni dönemde 4 tane daha kapalı yüzme havuzu yapacağız. Denizli'de yüzme bilmeyen kalmasın istiyoruz. Hiç kimsenin yüzme bilmiyorum şeklinde mazereti olmamalıdır. Bugün 24 farklı branşta 7'den 77'ye herkese ücretsiz spor kursları veriyoruz. Bu artarak devam edecek. Şuan burada yüzme için 2000 başvuru aldık. Bir sonraki kurs için ise 1500 başvuru var. Beklentinin üzerinde başvuru aldık. Bu bölgemize kapalı pazar yeri yaptık, doğalgazla buluşturduk. Park anlamında dokunmadık yer bırakmadık. 2004'te başlayan o hizmet destanını sizlerle birlikte yazmaya devam ediyoruz.'
  Denizli Valisi Abdülkadir Demir de tesisin yaklaşık 1 yıl önce temelinin atıldığını anımsatarak, 'yağmurlu bir günde yoğun kalabalıkla temelini atmıştık. Şimdi de açılışını görmek nasip oldu. Bölgemize ve Denizlimize hayırlı uğurlu olsun. Modern kent, kentin merkezinin imar edildiği, diğer bölgelerin ise ihmal edildiği kentler değildir. Merkezde ne varsa, her bölgeye de o yapılması lazım. Denizli'de bu iş en güzel örnekleriyle gösteriliyor. Ben Başkan Osman Zolan ve ekibine bu başarılarından dolayı çok teşekkür ediyorum' dedi.
  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise nerden nereye gelindiğini hatırlatarak sözlerine başladı.
2004'te Denizli’de 1 tane kapalı spor salonu bulunduğunu anımsatan Bakan Zeybekci, 'Şuan kaç tane oldu inanın sayısını ben bile bilmiyorum. 5 bin kişilik, 3 bin kişilik, 1500 kişilik var. Denizli'nin tüm mahallerine yüzlerce basketbol ve voleybol sahaları yaptık. Denizli'mizde spor yapmak isteyen herkese her türlü branşta spor imkanı sunuluyor. Denizli Belediye Başkanımız Osman Zolan, on binlerce kadına spor malzemesi veriyor, on binlerce çocuğumuza spor malzemesi veriyor. İşte sporu sevdirmek böyle olur. Olimpiyat şampiyonu olur, dünya şampiyonu olur. Küçücük ülkelerden onlarca şampiyon çıkar. Ama bizde ise 1 şampiyon çıkmaz. Sporda destanlar yazmış güreşte destanlar yazmış Türkiye maalesef şampiyonluklarda yer bulamamaktadır. Nedeni ise alt yapı eksikliğidir, destek olmayışıdır. Artık 10 yıldan beri bu gidiş değişmektedir. Bu tesislerle geleceğin olimpiyat ve dünya şampiyonları buralardan çıkacaktır.
   Ben 26 yaşında köyümüzdeki derede yüzme öğrendim. Ama bu işin öğrenilmesi gereken yerler bu tesislerdir. İnşallah bu tesisler ile gelecekte herkes yüzme öğrenecek. Gelecekte ilkokulu bitirme yaşına gelmiş çocuklarımızın tamamı buradan yüzme öğrenip sertifika alarak mezun olacaklar. Ben bu vesileyle tesiste emeği geçen başta Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere herkese teşekkür ediyor, yüzme havuzunun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum' dedi.
Daha sonra Bakan Zeybekci, Başkan Zolan, Vali Demir ve protokol üyeleri, kurdeleyi keserek tesisi açtı.   
  Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu'nda onlarca çocuk da, yüzerek açılışa ayrı bir renk kattı. 
  KAYIHAN YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
  4.500 m2'lik bir alan üzerinde yapılacak Kayıhan Yüzme Havuzu'nda 1 büyük yarı olimpik havuz ile 1 küçük eğitim havuzu yer alacak. Dünya standartlarındaki bu havuzlar; su altı hokeyi, sportif yüzme ve eğitim çalışmaları için de kullanılabilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr