Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Belediyesi'nden Spora Dev Bir Yatırım Daha!

Denizli Belediyesi'nden Spora Dev Bir Yatırım Daha!

Son yıllarda hizmete sunduğu spor tesisleriyle Denizli halkının daha temiz, sağlıklı ve modern ortamlarda spor yapmasını sağlayan Denizli Belediyesi, hayata geçirdiği kapalı spor salonu projelerine bir yenisini daha ekledi. Denizli Belediyesi tarafından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bulunan Hacı Ahmet Paralı İlkokulu ile Mehmet Akif Ersoy Lisesi arasındaki alanda inşa edilen Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış töreni ile hizmete girdi.
Açılış töreninde konuşan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, önemli bir işe daha başlayıp bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Denizlililer'in daha sağlıklı alanlarda spor yapabilmeleri için ne gerekiyorsa yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapması için pek çok önemli projeye imza attıklarının altını çizen Başkan Zolan, "Çocuklarımıza ve gençlerimize spor yapma olanağı sunarsak geleceğimiz daha da emin ellerde olur. Geleceğimizin daha güvenli olması için bizlere düşen görev; onlara modern tesislerde spor yapma imkanı sunmaktır. Spor demek ekip ruhunun oluşması demektir. Beden sağlığı ve hayatın ta kendisi demektir. Sporda da düşmek, kalkmak, galibiyet, mağlubiyet vardır. Spor, hiçbir zaman mücadeleden yılmamak demektir. Spor yapan gençlerimiz hayata dört dörtlük hazırlanmış olur. İnşallah bu spor salonunda her gün spor yapan gençlerimizin olduğunu görürüz. Mahalle halkımız ve muhtarımız, iki okul arasında spor salonu yapılmasını istedi. Biz de 'nerede ihtiyaç varsa biz oradayız' dedik. Şükürler olsun ki kısa sürede yapımını tamamlayarak bugün hizmete sunduk. İnşallah çocuklarımız ve gençlerimiz, burayı çok güzel şekilde kullanarak geleceğe hazırlanacaklar. Çocuklarımızdan ve gençlerimizden burayı koruyarak spor yapmalarını istiyoruz. Bu gururlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonumuz mahallemize ve Denizlimiz'e hayırlı olsun. İnşallah yarın bugünden çok daha güzel olacak" dedi.

Daha sonra Başkan Zolan ve beraberindekiler kapalı spor salonunu çocuklarla ve gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Bir süre gençlerle sohbet eden Başkan Zolan, basket atarak çocukların ve gençlerin oyununa eşlik etti.

-MEHMET AKİF ERSOY KAPALI SPOR SALONU-

Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu'nun yapımına 8 Mart 2013'te başlanarak 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı.
1200 metrekare kapalı alana sahip olan Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu'nda 325 metrekare idari bina yer alıyor. Spor salonunda 250 kişilik tribün ve 630 metrekare oyun alanı bulunuyor. İdari bölümde ise WC, soyunma odaları, duş kabinleri ve hakem odaları yer alıyor. Kapalı spor salonunda ayrıca bir de kantin bulunuyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr