Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Bir Benzeri Daha Yok

Bir Benzeri Daha Yok

Denizli Belediyesi Yenişehir Kapalı Pazar Yeri'nin alt katını yeniden düzenleyerek dans salonları, spor kompleksi ile bilgi evi ve kurs merkezine dönüştürdü. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ninde katıldığı açılış töreninde konuşan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Böylesi bir tesisin bir başka örneği daha yok. Aynı mekan hem çocuklarımızın ve gençlerimizin için hem de kadınlarımızın kişisel gelişimlerine katkı koymak adına özel olarak planlandı. Burası tam anlamıyla bir eğitim yuvasına dönüştürüldü” dedi.
   Yenişehir Kapalı Pazar Yeri'nin alt katını yeniden düzenleyerek dans salonları, spor kompleksi ile bilgi evi ve kurs merkezine dönüştüren Denizli Belediyesi kente yeni bir sosyal tesis ve eğitim alanı kazandırdı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ninde katıldığı açılış töreni büyük bir coşkuya sahne oldu. Bakan Zeybekci’ye eşi Ayşen Zeybekci, Vali Abdülkadir Demir ve eşi Nurtaç Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ile protokol üyeleri eşlik etti.

   “EĞİTİMLE ÜLKEMİZİ VE ŞEHRİMİZİ DAHA İYİYE GÖTÜRECEĞİZ”
   Açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Belediyesi tarafından yapılan bu sosyal yaşam alanının tam bir eğitim yuvası olacağını söyledi. Başkan Zolan “Bugün Denizlimizde ayrı bir güzelliğin ayrı bir hizmetin açılışında bir araya geldik. Bu güzellikten ve katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Özellikle Sayın Bakanımız yoğun programına rağmen davetimizi kırmayıp bizlere eşlik ettiler ve güç verdiler. Kendilerine bu vesileyle teşekkür ediyorum. Burası gerçekten bir eğitim yuvası olacak. Burası geleceğimize ışık tutacak gençlerimizin eğitildiği ve her türlü ihtiyacının karşılanacağı yer olacak. Yine burası bilgi evi ve kurs merkezi olarak hizmet verecek. Bunun yanında tesisin bir bölü spor kompleksi olarak bölge insanımızın ihtiyacını karşılayacak. Bugüne kadar yapmış olduğumuz spor faaliyetlerinde 50 binin üzerinde vatandaşımıza hizmet verdik. Şuanda birçok gencimiz ve hanım kardeşimiz bu kurslarımızı takip ediyor. İstiyoruz ki herkese her yerde her branşta hizmet verelim. Her talebi karşılamak istiyoruz. Hiçbir mazereti olmayan, her sporun yapılabildiği bir şehir olmak istiyoruz. Onun için bu bilgi evleri ve kurs merkezlerinin yanında ayrıca spor salonu yaptık. Bu salonlarımız çok amaçlı salonlardır. Bir tanesi 700 metrekare diğerleri ise 300 metrekaredir. Bu salonlarımızda halk dansları, modern dans, tekvando, judo, okçuluk gibi her şey yapılabilecek. Bu bölgede yaşayan hanım kardeşlerimizin salon noktasında sıkıntısı vardı. Bu salonumuzla o sorunu çözdük. Biz gençlerimize sahip çıkacağız. Eğitimle ülkemizi ve şehrimizi daha iyiye götüreceğiz” dedi.

   BAKAN ZEYBEKCİ “İŞTE SOSYAL BELEDİYECİLİK”
   Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Denizli’de basketbol sahasından futbol sahalarına parklardan birçok sosyal yaşam merkezinin yapıldığını söyledi. Bakan Zeybekci “İlk yaptığımızda bu bölgenin ihtiyacını görmesini istedik. Bizim burası ilk yaptığımız pazaryerlerimizdir. Bundan sonraki pazaryerlerimizin konseptini değiştirdik. Pazaryerlerinin altına etüt merkezleri yapıldı. Muhtarlarımızın yerleri koyuldu. İçinde toplantı salonları yapıldı. Mahallenin semt merkezi haline getirdik. Burası haftada bir kez pazaryeri olacak bir yer değil. Çok kıymetli bir yer. Belediye başkanımız ve değerli arkadaşlarımız buranın mahallede yaşayanların daha fazla ihtiyaçlarına cevap vermesi için yeniden dizayn ettiler. Bütün Denizlimizin bazı fonksiyonlarını yerine getirmek için kurs merkezleri yapıldı. Denizlimize basketbol sahasından futbol sahalarına parklardan birçok sosyal yaşam merkezi inşa edildi. Hiçbir yerde olmayan salonlar kondu. İşte sosyal belediyecilik budur. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
KURDELE KESİMİ
  Konuşmaların ardından dans merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Bakan Zeybekci ve protokol üyeleri açılışın ardından merkezini gezerken, Zeybekci’nin ok atışı yapması renkli görüntüler ortaya çıkardı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr