Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Belediyesi’nden Spora ve Sporcuya Tam Destek

Denizli Belediyesi’nden Spora ve Sporcuya Tam Destek

Denizli'yi her alanda olduğu gibi sporda da marka kent yapmayı hedefleyen Denizli Belediyesi, çocukların ve gençlerin ulaşımı kolay, daha temiz ve sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için kenttin dört bir tarafında spor alanları inşa etti. Çocukları ve gençleri spora teşvik etmek gerektiğini bunun için spor alanlarının kolay ulaşılabilir olması gerektiğini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Gençlerin sağlıklı, idealist, hedefleri olan gençler olabilmeleri ve en iyi şekilde eğitim almaları için spora ve tesisleşmeye önem veriyoruz" dedi.
  Her alanda olduğu gibi Denizli'yi sporda da marka kent yapmayı hedefleyen Denizli Belediyesi, şehrin dört bir tarafında yaptığı spor tesisleriyle göz dolduruyor. Açtığı spor kursları ile binlerce Denizliliye spor yapma imkanı tanıyan Denizli Belediyesi özellikle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla şehrin hemen hemen her noktasına bir spor alanı inşa etti. Spor alanında büyük yatırımlar yapan Denizli Belediyesi bugüne kadar Denizli'ye 4 sentetik çim saha,103 basketbol ve voleybol sahası,11 tenis kortu,12 halı saha ve 467 jimnastik gurubu kazandırdı.
   Özellikle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek gerektiğini bunun için spor alanlarının kolay ulaşılabilir olması gerektiğini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Gençlerin sağlıklı, idealist, hedefleri olan gençler olabilmeleri ve en iyi şekilde eğitim almaları için spora ve tesisleşmeye önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın daha temiz daha sağlıklı ve daha güzel ortamlarda spor yapabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Biz istiyoruz ki insanlarımız sporu sevsin, hayatlarının bir köşesinde mutlaka spor olsun. Çocuklarımız sokak aralarında değil de spor alanlarında top oynasın.Gençlerimiz kötü alışkanlıklar kazanmasın, spor alanlarında kendilerini göstersin istiyoruz, tüm gayretimiz bunun için." dedi.
  Tenisi Zengin Sporu Olmaktan Çıkardık
   Tenisi zengin sporu olmaktan çıkardıklarını belirten Denizli Belediye Başkanı Zolan,’Tenis halk arasında zengin sporu olarak bilinir. Biz Denizli Belediyesi olarak şehrimizin farklı bölgelerine 11 tenis kortu yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.Zengin fakir demeden her kesimden vatandaşımız oralarda dilediğince tenis oynayabilir’dedi.
   Denizli’de Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmayacak
Denizli’de yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak hedefiyle yola çıktık diyen Denizli Belediye Başkanı Zolan,’Bağbaşı’nda inşa ettiğimiz havuzumuzda binlerce çocuğumuza ücretsiz yüzme kursu verdik. Bizim bir hedefimiz var, Denizli’de yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak dedik.Bu hedefimizde olağanca gayretimizle ilerliyoruz.Şu anda Kayıhan'da bir yüzme havuzu daha yapıyoruz.Onun da sonuna yaklaştık. İnşallah onun da açılışını önümüzdeki günlerde yapacağız.’ dedi.
   Denizlimizi Sporun Başkenti Yapacağız
Tüm bu çalışmalarımız ile Denizlimizi sporun Başkenti yapacağız diyen Denizli Belediye Başkanı Zolan,’Biz her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz istiyoruz ki vatandaşlarımız sporu sevsin.Ümit ediyorum vatandaşlarımızın isteği ve heyecanı ile çok yakın zamanda Denizlimiz sporun başkenti olacak,dünya standartlarında sporcularımız olacak.’diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr