Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Ücretsiz Halk Dansları Kursuna Yoğun İlgi

Ücretsiz Halk Dansları Kursuna Yoğun İlgi

Denizli Belediyesi Pamukkale Halk Dansları Topluluğu'nun (PAHOY), 7’den 70’e yüzlerce kişiye düzenlediği ücretsiz halk dansları kursu, yoğun ilgi görüyor. Mayıs sonuna kadar devam edecek kurslarda, 500 kursiyer dans eğitimi alacak.
Kurslar, İncilipınar Spor Salonu'nda yapılıyor. Halk dansları kursu, 7'den 70'e her yaş grubuna hitap edecek şekilde düzenlendi. Yetişkin, çocuk ve gençlerden oluşan gruplardaki kursiyerler, Anadolu'nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını öğreniyor. Her biri kendi alanlarında uzman 15 eğitmen, eğitimin sonunda Zeybekler (Denizli, Aydın, Burdur, Balıkesir, Kütahya ve Muğla), Teke Yöresi, Silifke Anamur, Trakya-Roman, Karadeniz Giresun-Kafkas ve Adıyaman yöresi oyunlarını öğretiyor. Hafta içi akşamları Denizli yöresi zeybek oyunu, Cumartesi günleri çocuk grupları, Pazar günü de gün boyunca tüm yaş grupları için 7 bölgeye ait oyunlar öğretilecek. Bu arada kursiyerlerin oluşturduğu topluluk, yıl içinde belediyenin düzenlediği etkinliklerde ve resmi törenlerde görev alarak yeteneklerini gösterme imkanına kavuşacak. Ardından Denizli Belediyesi’nin Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde görev alacak ve yurt dışında da festivallere katılacak.
-HAYDİ DENİZLİ HALK DANSLARINA-
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin düzenlediği tüm etkinliklerin, kursların ve çeşitli aktivitelerin ücretsiz olduğuna dikkat çekti.
Herkesi ücretsiz kurslara davet ederek halk danslarını öğrenmeye davet eden Başkan Zolan, ‘Belediyenin konservatuvar kurslarından, spor okuluna, halk dansları kurslarından, eğitici kurslara kadar tüm kurslar ve etkinlikler ücretsizdir. Bu arada, kursiyerlerin eğitim sırasında giydikleri eşofmanları da belediye olarak biz karşılıyoruz. Denizli’nin kültür başkenti olabilmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da hazırız. PAHOY sayesinde Denizli’de halk dansları ve folklorun güçlü bir şekilde yapılır hale geldi. İnşallah bundan sonra kültürel alanındaki çalışmalarımız artarak devam edecek ve kültür başkenti Denizli’yi, birlikte oluşturacağız’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr