Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli'ye yeni bir spor salonu daha kazandırıldı

Denizli'ye yeni bir spor salonu daha kazandırıldı

Denizli Belediyesi, spora verdiği önemi artırarak sürdürüyor. Bu kapsamda yapımı tamamlanan İncilipınar Kapalı Spor Salonu, bölgede spor alanında önemli bir eksikliği giderecek. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Spora verdiğimiz destek herkes spor yapıncaya kadar devam edecek" dedi.
Denizli Belediyesi kente yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor. Denizli'nin sporda da öncü bir kent olması, sağlıklı nesiller ve sporcular yetişmesi amacıyla spor yatırımlarına önem veren Denizli Belediyesi, İncilipınar Spor Salonu'nu tamamladı. Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı tesis bölgenin spor alanında önemli bir eksikliğini giderecek.
Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan bu nedenle 7’den 77’ye herkesin rahatlıkla spor yapabilmesi amacıyla kentin her köşesine yeni yeni spor tesisleri kazandırdıklarını söyledi.
İncilipınar Spor Salonu'nun açılışını Başbakan yapacak
Şehirlerin kalkınması için sadece klasik belediyecilik anlayışı ile hizmet üretmenin yeterli olmadığını belirten Başkan Zolan, " Şehirlere ruh kazandırmak gerek. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler bu ruhun kazanılmasında büyük önem taşır. Bu amaçla bizler gelecek nesillere ' İyi ki Denizli'de yaşıyorum' dedirtmek zorundayız. Bunun için çalışıyoruz. Gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın kısaca toplumun tüm kesimlerinin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımlarını sağlamak adına bir çok kurs düzenliyoruz. Katılımın yoğunluğu bizi son derece mutlu ediyor. Bu yoğun ilgi karşısında bizler özellikle sportif alanda kentin farklı köşelerinde yeni yeni spor tesisleri yapıyoruz. Kentin en güzel parklarından biri olan İncilipınar Parkı'na da yeni bir spor salonu kazandırdık. Bu salonumuz bölgenin ihtiyacını karşılayacak biçimde planlandı. Açılışı ise Başbakanımız tarafından yapılacak" dedi.

Hedef amatör sporların başkenti olmak

Denizli Belediyesi'nin son 9 yılda Denizli'ye önemli spor tesisleri kazandırdığının altını çizen Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: " Hasan Göngör Spor Salonu, Türkiye'de ilk ve tek Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası, Atatürk İlköğretim Okulu bahçesine yaptığımız Denizli Belediyesi Spor Salonu, farklı semtlerde yaptığımız sentetik çim sahalar, Denizli'nin hemen hemen her mahallesinde yaptığımız basketbol, voleybol sahaları, sayısı hiç de azımsanmayacak kadar tenis kortları, Bağbaşı Açık Yüzme Havuzu, yapımı devam eden Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu, yine yapımı devam eden Kayıhan Kaplı Yüzme Havuzu, liste böyle uzayıp gidiyor. Tüm bunlar kent insanın sağlıklı bir yaşama adım atmasını sağlamak, spor sevgisi ve bilincini kazandırarak çağdaş ve kaliteli yöntemlerle spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak için yaptığımız yatırımlar. Özellikle gençlerimizi sporla buluşturmalıyız. Çünkü gençler enerjilerini ancak sporla doğru ve disiplinli bir şekilde kullanabiliyor. Bizim kültürümüze örf ve adetlerimize yakışır gençleri yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Biz geleceğimize, yani çocuklarımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bugün yaptığımız bu spor salonları da, Belediyemiz tarafından verilen kurslar da bunun en güzel örneği. Burada amacımız çocuklarımızı spora teşvik etmek. Spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Bir insan spor yaptığında dinç olur, sağlıklı olur, arkadaşlığı dostluğu, ekip çalışmasını öğrenir. Geleceğe daha iyi hazırlanır. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar istiyoruz. Hayalimiz tüm çocuklarımıza spor yaptırıncaya kadar bu işe devam etmektir. Denizli spor alanında son 9 yılda hayal edilemeyen noktaya geldi. Göreceksiniz, birkaç yıl sonra Denizli amatör sporun başkenti olacaktır. Spor alanında yapılacak değerlendirmelerde, Denizli inşallah bu alanda bir numara olacak. Bunu birlikte başaracağız " dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr