Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Belediyesi'nden Ücretsiz Tekvando Kursu

Denizli Belediyesi'nden Ücretsiz Tekvando Kursu

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’nin gelecekte emin ellerde olabilmesi için sağlıklı nesiller yetiştirmesi gerektiğini söyledi.
    Belediye, gelecekte her biri Denizli’yi ve ülkemizi ulusal ve uluslar arası sportif müsabakalarda dereceye girebilecek sporcular yetiştiriyor. Denizli Belediyesi’nin 18 farklı branşda açtığı spor kurslarından biri olan tekvandoda kuşak terfi töreni renkli görüntülere sahne oldu. Tekvandoya gönül veren kursiyerler, gösterileriyle nefesleri kesti. Belediyenin açtığı kursa katılan 400 sporcudan 170’i, beyaz kuşaktan sarı kuşağa geçti.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen 6-16 yaş grubunun kuşak terfi programına katıldı. Programa tekvandocuların aileleri de yer alarak çocuklarına destek oldu. İçlerinde minik kursiyerlerin de bulunduğu tekvandocular, neler öğrendiklerini ve ne kadar yetenekli olduklarını ailelerine gösterme fırsatı buldu. Başkan Zolan buradaki programda, belediyenin herkesin spor yapması için çeşitli branşlarda ücretsiz spor kursları düzenlediğini söyledi.
   Denizli’den olimpiyat ve dünya şampiyonaları çıkması için spora ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu:
   ‘Dünya şampiyonlukları gibi hayallerimiz var. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için sizlerde destek veriyorsunuz. Ben öncelikle bu yıl çocuklarınızı bizlere emanet edip kurslarımıza gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum. Çocuklarımız spor yaparak hem sağlıklı yaşayacaklar, hem kötü alışkanlıklardan uzak duracaklar ayrıca özgüvenlerini kazanıp gelecekte çok büyük başarılara imza atacaklar. Gelecekte bu ülkeyi, bu toprakları çocuklarımıza teslim edeceğiz. Çocuklarımızı sağlıklı yetiştirirsek geleceğimiz emin ellerde olur. Bugün 6-16 yaş grubu 170 çocuğumuz beyaz kuşaktan sarı kuşağa geçti. İnanıyorum ki gelecekteki hedefleri olan siyah kuşağa da ulaşacaklar. Her branşta istenilen her yaşta spor yapılması konusunda gayret gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.’
   Daha sonra kursiyerler gösterileriyle adeta nefesleri kesti. Birçok veli, çocuklarının istediklerinde neler başarabileceklerini gördü. Gösterinin ardından ise kuşak töreni yapıldı. Başkan Zolan, başarı gösteren kursiyerlerin kuşaklarını bağlayarak sevinçlerini paylaştı.
   Denizli Belediyesi, kursiyerlerden kuşak terfisi için başvuruda bulunanlar için sınav yaptı. Sınavda başarı gösteren 170 kursiyer beyaz kuşaktan sarı kuşağa geçmeye hak kazandı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr