Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli'de Yüzme Bilmeyen Kalmayacak

Denizli'de Yüzme Bilmeyen Kalmayacak

Denizli Belediye Başkan Osman Zolan, başta hanımlar ve çocuklar olmak üzere herkesin yüzme öğrenmesi için yüzme havuzları yapımına başlanacağını söyledi.
 Belediyenin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında düzenlediği ücretsiz pilates kurslarına katılan kadınları ziyaret eden ve eşofman dağıtan Başkan Zolan, kadınlara yüzme havuzu müjdesini verdi.
   Kayıhan’a yüzme havuzu yapımı için ihale düzenlendiğini ve bir ay gibi kısa sürede yapımına başlanacağını ifade eden Başkan Zolan, şöyle devam etti:
  ‘Sizlerle birlikte güzel projelerimiz olacak. Hem ruhen hem de fiziken sağlıklı olmak için spor yapmak gerekir. Sporun yapılabileceği ortamları oluşturuyoruz. Yeni salonlar ve yeni spor alanları yapıyoruz. Yeni bir tesisi inşaatına başlayacağız. Kayıhan bölgesinde yüzme havuzuna başlıyoruz. Bu bölgeye hitap edecek. Kısa süre önce yüzme havuzu yapımı işini ihale ettik. Birkaç ay içinde yapımına başlanacak. 9 ay gibi sürede bitirilip orada herkes yüzüyor olacak. Siz kadınlarımız içinde belli yüzme saatleri olacak. Hanım kardeşlerimiz başta olmak üzere herkes yüzsün istiyoruz. Çocuklarımıza yüzme öğretmekle ilgili kampanya başlatacağız. Denizli’de yüzme bilmeyen kalmayacak.’
  Bu arada kadınlar, gerek pilates kursu, gerek eşofmanlar ve gerekse yüzme havuzu için Başkan Zolan’a teşekkür etti. Bazı kadınlar, merkezde yapımı tamamlanan alt yapı ve üst yapı çalışmalarının kendi mahallelerine de yapılmasını istedi.
  Başkan Zolan, merkezde bitirilen alt yapı ve üst yapı çalışmalarının şehrin her bölgesinde yapılacağını hatırlatarak, ‘Alt yapı zor ve sıkıntılı bir iştir. Alt yapıya girdiğimizde toz olacak, çocuklar bekli çamurlu ayakkabılarla eve gelecek. Yazın toz olacak. Çamaşırlarınızı belki tozda kurutmak zorunda kalacaksınız. O zaman benim söylediklerimi hatırlayın. Biraz sabretmeniz gerekeceğini sizlere söylemek isterim. Bir bebek doğum sancılarının çekilmesi sonrasında dünyaya gelir. Dünyanın en güzel varlığı bile bu şekilde gerçekleşir. Bu nedenle sıkıntı olacak. Bir bebeğin doğuşu gibi sıkıntı olacak ve ardından sıkıntısız o dünyanın en güzel şehirlerinden biri ortaya çıkacak. O güzelliği de hep beraber yaşayacağız. İnşallah Fatih, Aktepe, Karşıyaka, Kayıhan ve Cumhuriyet gibi bu bölgedeki mahallede oturan vatandaşlarımız da alt yapı ve üst yapısı bitmiş bir yerde oturuyor olacak’ dedi.
  Bu arada, Belediyenin Albayrak Meydanı, Spor Toto Spor Kompleksi, Merkez Kapalı Spor Salonu ve Fatih, Gökpınar, Anafartalar ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinde başarıyla uyguladığı pilates kursu devam ediyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr