Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Çocuklar Ata Sporu Biniciliği Öğreniyor

Çocuklar Ata Sporu Biniciliği Öğreniyor

Denizli Belediyesi, ücretsiz kurslara bir yenisini daha ekledi. Tenis, futbol, gitar, bağlama gibi 18 farklı ücretsiz kursun ardından bu kez de 6-12 yaş grubu tüm çocuklar için ücretsiz at biniciliği kursu düzenleniyor. Kurs, belediyenin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nin ardından yoğun ilgi görüyor.

   Belediye, özellikle çocukların çok sevineceği binicilik kursunu hayata geçirdi. Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’ndeki kurslar yoğun ilgi gördü.
   Kursun başladığı günden bugüne geçen 2 aylık süreçte 600 çocuk ata sporumuz biniciliği öğrendi. Devam eden kurslarda ise 300 çocuk 2 ay boyunca ücretsiz binicilik kursu alacak. Kurslarda, çocukların sevinci ise gözlerinden okunuyordu. Dersler, uzman eğitmenlerce veriliyor. Sırası kendine gelen her çocuk yaklaşık 20 dakika ata binerek o günkü eğitimini tamamlıyor.
   Kursa katılmak isteyen çocukların velileri, çocuğunun 2 fotoğrafı ve nüfus cüzdanı örneğiyle Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat edebilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise 2621122 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilir. Kurslar, Pazartesi günü haricinde tüm günler düzenleniyor. Kurs, saat 09:00-11:00 ile 16:00-22:00 saatleri arasında 2 farklı grup olarak veriliyor. İsteyen kursiyer, dilediği gruba katılarak binicilik eğitimi alabiliyor.
  Bu arada Denizli Belediyesi, binicilik kurslarına katılan öğrencilerin binicilik malzemeleri de karşılıyor.
   -TÜM ÇOCUKLAR ATA SPORUNU ÖĞRENİYOR-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, Denizli Belediyesi’nin düzenlediği tüm kurslar ile konser ve tiyatro gibi etkinliklerin ücretsiz olduğunu anımsattı.
Denizli’nin farklı bir kursla çocukları sevindirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, şöyle dedi:
‘Çocuklarımız ve gençlerimiz söz konusu olduğunda onların geleceğe daha iyi hazırlanması adına yapamayacağımız hiçbir fedakarlık yoktur. 8 yılda birçok spor alanını hizmete sunduk. Spor alanlarının herkes tarafından kullanılmasını sağlıyoruz. Sadece bu yılı göz önüne alırsak 10000 çocuğumuza ve gencimize spor yaptırıyoruz. Basketboldan, tenise, futboldan atletizme kadar birçok farklı branşta eğitim veriliyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durduğu gibi sağlıklı yaşamın yanında arkadaşlığı, dostluğu ve ekip çalışmasını da öğrenir.
   Şimdi bu kurslara ek olarak Binicilik Eğitimi kursunu da sürdürüyoruz. Kurs, belediyemizin bu ilkini gerçekleştirdiği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nin ardından yoğun ilgi görüyor. Ata sorumuz olan at biniciliğini tüm çocuklarımıza öğreteceğiz. Göreceksiniz çok kısa zamanda binlerce çocuğumuz Ata sporumuzu öğrenmiş olacak. Bu kurslarla birlikte Denizlimiz spor alanları ve spor yapma olanakları bakımından Türkiye’de 1 numara olacak. Yarının olimpiyat şampiyonlarını bugünden hazırlamak gerekir. Gelecekte Türk sporcularının olimpiyat arenalarında daha çok madalyalar almasını istiyorsak çocuklarımıza bu imkanları sunmak zorundayız. 6-12 yaş grubu tüm çocuklarımızı binicilik kursuna bekliyoruz.’


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr