Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Haydi Denizli Belediyesinin Ücretsiz Spor Kursuna

Haydi Denizli Belediyesinin Ücretsiz Spor Kursuna

Denizli Belediyesi, gelecekte her biri çeşitli olimpiyatlarda dereceye girebilecek sporcular yetiştiriyor. Belediye, 18 farklı branşta sürdürdüğü ücretsiz spor okulları için yeni dönem kayıtlarını başlattı.
   Kayıt başlangıcı için, Çınar Meydanı’na, tüm branşlardaki sporcuların katılımıyla görkemli bir tören düzenlendi. Meydandaki programa, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Denizli Belediyespor Kulübü Başkanı Ruhşan Uzanoğlu ile belediyespor yöneticileri, kurslara katılan sporcular ve aileleri katıldı.
Törende, ücretsiz yaz spor okullarına katılalarak 18 farklı branşta kendini geliştiren sporcular, neler öğrendiklerini gösterme fırsatı buldu. Bir yanda minikler satranç oynarken diğer yanda kadınlar pilates yaptı. Tekvanda kursuna giden gençler gösterileriyle nefesleri keserken, jimnastikçi sporcular ne kadar yetenekli olduklarını izleyenlere sundu. Başkan Zolan, Milletvekilleri Zeybekci, Dalbudak, Uçar ile Kulüp Başkanı Uzunoğlu da her branş için kurulan bölümleri gezerek sporcularla sohbet edip oyunlarına katıldı.
  10000 KİŞİYE SPOR-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Çınar Meydanı’ndaki sporcuların oluşturduğu tablonun tüm Türkiye’de imrenilecek güzellikte olduğuna dikkat çekti.
Tüm belediyelerin aynı tabloyu oluşturması gerektiğini düşündüğünü kaydeden Başkan Zolan, şöyle dedi:
   ‘Burada cıvıl cıvıl çocuklarımızla, gençlerimizle Denizli’mize ayrı bir soluk ayrı bir nefes getirdiniz. Biz istiyoruz ki tüm çocuklarımız tüm gençlerimiz arzu ettiği sporu yapabilme imkanına kavuşsun. Onun için Denizli Belediyesi ve Belediyespor olarak gençlerimize çocuklarımıza her türlü sporu yapabilmelerinin gayreti içinde olduk. Hem sahalarımızla, hem alt yapılarımızla hem imkanlarımızla hem de anlayışımızla artık Denizli’miz 10000’leri spor yaptırır hale geldi. Bu geçen yaz döneminde 10000’nin üzerinde çocuğumuza gencimize hanım kardeşlerimize spor yaptırdık. Belediyemizin amacı profesyonellikten ziyade amatör ruhla spor yapabilme imkanı sunmaktır. Bu imkanı sunmanın onurunu gururunu yaşıyoruz. En büyük teşekkür sizindir. Aileler, çocuklarını, o gözbebeklerini bizlere teslim ettiler bizlere güvendiler, biz de çocuklarımızı kendi çocuğumuz gibi spor yapma alışkanlığını kazandırdık spor sevgisini aşıladık. Sağlıklı nesiller sağlıklı beyinler oluşturmak noktasında oğlan üstü gayret sarf ediyoruz.
   Spor, size disiplin sağlayacak, derslerinizde başarı sağlayacak takım ruhunuzu geliştirecek. Sizin gelecekte daha başarılı olmanızı sağlayacak. Spor kurslarımız ücretsizdir. Formalarımız dahil tüm malzemelerini belediye olarak biz karşılıyoruz. Sizleri çok seviyoruz, sizler bizim geleceğimizsiniz. Geleceğimizin emin ellerde olsun istiyoruz. Spor yapmak istiyorsanız her türlü imkanımızı seferber ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Siz yeter ki spor yapmak istediğiniz bildirin. Hedefimiz tüm Denizli’ye spor yaptırmaktır. Bu dönem yeni sezon açılışı yapıyoruz.’
   -7’DEN 70’E HERKES SPOR YAPSIN-
   AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, 2004 yılında diklen o ağaçların meyvesini bugün çocuklarla ve gençlerle görüldüğünü kaydederek, ‘O gün beraber yola çıktığımız bugünkü Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı kutluyorum. Bizim ilk yıllarımızda kimsenin görmediği yerlerde, bodrum katlarında konservatuvar kursları vardı. O gün arkadaşlar konservatuvar ücretlerini kaç lira yapalım dediler. Dedim ki derhal o ücret almayı kaldırın dedim. Denizli Belediyesi’ne konservatuvara gelecek sanatla uğraşacak, spor kurslarına katılacak sporla uğraşacak, bizde onlardan ücret alacağız asla böyle bir şey olmaz dedim ve kaldırttık. Çocuklarımız spor yapacak yer bulamaz sokak aralarında adı sporsa spor yaparlardı. Bugün yüzlerce basketbol ve voleybol sahası var. Denizli’mizin hemen hemen her yerinde mahalle sakinlerinin spor yapacağı spor köşeleri gibi yüzlerce alanda spor yapar hale geldik. Biz, Denizli Belediyespor’u, futbolla değil, Denizli’de yaşayan 7’den 70’e herkese spor yaptırabilsin diye bu destekleri veriyoruz. Vatandaşlarımıza söylüyoruz, mahallenizde amatör spor kulüpleri kurun kiranız dahil bütün masraflarınızı belediye karşılayacak diyoruz.
   Geçen hafta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’deydi. Başbakanımız Olimpiyatlarda Türkiye’nin aldığı sonuçların bir Azerbaycan’dan, bizden daha küçük ülkelerden aşağı seviyede olmasını kabul edemiyor. Sonuç almak için de alt yapıya önem vermeliyiz. İnsanlarımızın 7’den 70’e spor yapmaya başlamasıyla, yerel yönetimlerimizin bu yönde faaliyete başlamasıyla olacağını çok iyi biliyor. Bu nedenle bize ve belediye başkanımıza (şehirde vatandaşlarımızın çok kolay ulaşabileceği yerlerde tüm branşlarda spor alanları kurun, yüzme havuzları inşa edin) dedi. Biz, belediye başkanımızla birlikte zaten onlara başladık. Ama bu talimatlarınızla çok daha güçlü şekilde yapacağız diye kendilerine arz ettik.
   Hepimiz 17-18’li yaşlarda olduk. Biz çocuklarımıza gençlerimize enerjilerini atacak yerler, spor yaparak vücutlarını geliştirici yerler kurmazsak onlar yanlış yerlere giderler. Yanlış şeyler yapalar sonrada şikayet etmek zorunda kalırız. Bu nedenle tüm ailelerden çocuklarını ücretsiz kursa göndermelerini istiyorum. Sporda sağlık, barış, kardeşlik, huzur, başarı var’ dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak da, ‘spor yaptırılan çocuklar gençler arttıkça Denizli’ni sportif anlamda daha da güzel yerlere gelecek. Bu kurslar, gelecekte çok büyük başarıların ortaya çıkmasında öncülük edecektir. Denizli Belediyesi’ni bu anlamda kutluyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz sporla ve sanatla ilgilendiği sürece derslerinde de başarılı olacaktır. Arkadan çok güçlü bir nesil geliyor. Geleceğimiz çok daha güçlü ve başarılı olacak. O zaman haydi ücretsiz spor kurslarına’ dedi.
   AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Denizli’nin diğer illere göre şanslı olduğunu belirterek, ‘Diğer illerde sportif faaliyetler, Denizli’deki kadar aktif ve yoğun değil. Daha öncede 100’e yakın basketbol ve voleybol sahası belediyemizce yaptırıldı ve çocuklarımızın hizmetine sunuldu. Şimdi de ücretsiz kurlar sürekli hale geldi. Her branşta çocuklarımız ve gençlerimiz spor yapma imkanına kavuşuyor. Denizli, gelecekteki müsabakalarda şampiyonluklar yaşayacak. Avrupa’da ve Dünya’da Denizli şampiyonları göreceğiz. O şampiyonlarda sizlerin içinde çıkacak. Denizli Belediyesi’ni bu anlamda da kutluyorum’ dedi.
   Konuşmaların ardından yeni dönem için 18 farklı branşta düzenlenecek ücretsiz kurslar için kayıtlar başladı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr