Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Sentetik Buz Pistiyle Tanışıyor

Denizli Sentetik Buz Pistiyle Tanışıyor

Denizli Belediyesi, Denizli’nin ilkleri arasında yer alacak olan Sentetik Buz Pisti için düğmeye bastı. Sentetik buz pisti ve oyun kompleksi, 18 Eylül 2012/Salı günü ihale edilecek ve 75 gün gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek.
  Belediye, köprülü kavşaklar, yaya üst geçitleri, kapalı pazaryerleri, vadi projeleri, büyük parklar, bilgi evleri gibi birçok alanda yaşattığı ilklerin ardından bu kez de sentetik buz pisti yapacak.
  Buz pisti, Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu karşısındaki atıl duran boş alana inşa edilecek. Sentetik Buz Pisti ve oyun kompleksinde, 450 metrekare buz pisti alanı, tenis kortlar, kafetaryalar, badminton alanları, koşu yolu ve yürüyüş parkurları, oturma grupları, golf sahaları, peyzaj düzenlemeleri ve yeşil alanlar yer alıyor. Açık ihale usulüyle yapılacak ihale, Denizli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün hizmet binasında gerçekleşecek. İhaleyi kazanan firma yer tesliminin ardından 75 gün gibi kısa sürede işi bitirip buz pisti ve oyun kompleksi vatandaşların kullanımına sunulacak.
  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, buz pistinin şimdiden Denizli’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, ‘Buz pisti, şehrimizdeki önemli bir eksikliği giderecek. Bölge yaşayan vatandaşlarımız, sentetik buz pistinde kayarak hoşça vakit geçirecek. Peyzaj düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla birçok vatandaşımızın ilgi göstereceği yer haline dönüşecek. Amacımız, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesiminin sağlık ortamlarda spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı yaşamın büyüsünü keşfetmesine yardımcı olmaktır. Bu anlamda sentetik buz pisti ve oyun kompleksi bizim için ayrı bir önem arz etmektedir. 75 günde tamamlanacak buz pisti şimdiden Denizli’mize hayırlı olsun.’

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr