Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Belediyesi Spor Salonu Temeli Atıldı

Denizli Belediyesi Spor Salonu Temeli Atıldı

Denizli Belediyesi Spor Salonu'nun temeli törenle atıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Osman Zolan, “ İnanıyorum ki Denizli’ye kazandırdığımız tesislerin getirisini çok kısa bir süre sonra alacağız. İki yıl sonra Denizli amatör spor branşlarının merkezi olacak” dedi.
Denizli Belediyesi kente yeni bir spor tesisi daha kazandırıyor. Fesleğen Mahallesi'nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’na yapılacak Denizli Belediyesi Spor Salonu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin ile diğer bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.


Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan törende yaptığı konuşmada Denizli’ye yeni bir spor tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Spor salonun bin 200 metrekarelik bir alana 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip olacağını dile getiren Başkan Zolan, yeni bir spor salonu kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Spor salonunda bütün detayların düşünüldüğünü ve 15 Şubat'ta bitirilmesinin planlandığını dile getiren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu kente Denizli Belediyesi olarak Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerine imzamızı attık. Milletvekilimiz Nihat Zeybekci’nin başkanlık döneminde başlayarak Denizli artık Türkiye’de fark edilir bir konuma geldi. Denizli’ye kazandırdıkları için kendisine çok teşekkür ediyorum. Kurumlar arası sağlanan işbirliği ile Denizli için önemli işlere hep birlikte imza atıyoruz. Bu konuda da Denizli Valimiz Abdülkadir Demir’e teşekkürü bir borç biliyorum. Bu gün burada kentimize yeni bir spor tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bölgede bulunan çocuklarımız artık çok modern bir solonda spor yapma fırsatı yakalayacak. Denizli Belediyesi olarak kent insanın spor yapabilmesi için birçok tesisin yapımını gerçekleştirdik. Semt sahalarından, açık alan spor alanlarına, hemen hemen Denizli’nin her noktasına ulaşmaya, sağlıklı bir yaşamın sürekliliği için vatandaşlarımıza imkanlar sunmaya çalıştık. Türkiye’nin ilk Geleneksel Türk Oyunları Kompleksi’ni ve hemen yanında atletsizim tesisini inşa ettik. Bu alanda kısa bir süre sonra çocuklarımıza binicilik eğitimi vereceğiz. Ayrıca bu yaz döneminde 5 binin üzerinde çocuğumuza çeşitli branşlarda spor yaptırdık. Binlerce kadınımıza çeşitli salon sporları yaptırıyoruz. Kısa süre sonra kentin farklı noktalarında modern kapalı yüzme havuzları yapmaya başlayacağız. Tüm bunların getirisini ise kısa bir süre sonra alacağımıza inanıyorum. İki yıl sonra Denizli amatör spor branşlarının merkezi olacak. Denizli tüm diğer özelliklerinin yanı sıra isminin önüne spor kenti unvanını da koyacak. Öyle anılacak, bilinecek. Birçok alanda birinciliği elinde bulunduran Denizli inanıyorum ki sportif alanda da birinci sırada yer alacak.” dedi.Törende konuşan Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci ise yaptığı konuşmada Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ı gerçekleştirilen bu güzel spor tesisi için kutladı. Denizli’nin diğer alanlarda olduğu gibi sportif alanlarda ön plana çıkması için bu tür tesislerin önemli olduğuna dikkat çeken Milletvekili Zeybekci, “ Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olması için bu tür spor tesislerine ihtiyacı var. Kentin farklı noktalarında da bu tür tesislerin sayısının artırılması gerekir. Eminim ki belediyemiz gerekli planlamaları yaparak bu tesislerin arttırılmasını sağlayacaktır. Çocuklarımız için son derece önemli olan bu tesisler sayesinde eminim ki sportif anlamda da ilerde önemli başarılar elde edeceğiz. Temelini atacağımız bu tesis Denizli’ye hayırlı olsun” dedi.

Vali Demir, törende yaptığı konuşmada, Denizli'nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ifade ederek, gençlerin spor yapabilecekleri yerlerin önemine işaret etti. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Okullar Hayat Bulsun" projesinin önemine değinen Demir, "Projeyle okullar vatandaşlar tarafından daha çok kullanılır hale gelecek. Okulların salonları, bilgisayarları vatandaşa açılacak. 17 spor salonumuz var, bu spor salonlarını halka açarak halkın spor yapmasını sağlayacağız" dedi.


Konuşmaların ardından spor salonunun temeline ilk harç, protokol üyelerince atıldı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr