Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Belediye Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyor

Belediye Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyor

Denizli Belediyesi, gelecekte her biri çeşitli olimpiyatlarda dereceye girebilecek sporcular yetiştiriyor. Belediye Yaz Okulları kapsamında 6-15 yaş grubu 5300 çocuğa ve gence, voleybol, basketbol, tenis ve atletizm branşlarında ücretsiz yaz spor okullarını veriyor.
  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim sezonunun bitmesinin ardından Yaz Spor Okulları Kursu düzenledi. Kursta, kayıt yaptıran 5300 geleceğin sporcusu, uzman eğitmenlerce ders alıyor.
  Ücretsiz Yaz Spor Okulları’na katılanlardan basketbol branşında eğitim alanlar, Denizli Belediyesi’nin yaptırdığı 23 mahalledeki semt sahalarında basketbol oyununun inceliklerini öğreniyor. Voleybol eğitim alanlar ise Merkez Kapalı Spor salonu’nda voleybolu öğreniyor. Tenis ve atletizm kursları ise Adalet Parkı, Yunus Emre Parkı ve İncilipınar Parkı’na düzenleniyor. Çocuklar ve gençler, okulların açılacağı haftaya kadar devam edecek kurslarda, hem kötü alışkanlıklardan uzak duracak hem de sağlıklı büyüyerek spor yapmanın tadına varacak. Bu arada, tüm branşlar için kullanılan malzemeler Denizli Belediyesi’nce karşılanıyor. Yine aynı şekilde tüm kursiyerlere belediyece forma hediye ediliyor.
  Belediye Başkanı Osman Zolan, yaz spor okullarının önemine işaret etti. Çocukların ve gençlerin yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi için yoğun çaba harcandığını ifade eden Başkan Zolan, ‘Hedefimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor yaparak sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunmaktır. Bilindiği üzere her yıl ücretsiz yaz spor okulları düzenliyoruz. Bu yıl da 4 farklı branşta yaz spor okulumuz hizmet veriyoruz. Yaz okulunda, basketbol, voleybol, tenis ve atletizm alanında eğitim veriyoruz. Gençlerimizin gelecekte başarılı bir sporcu olması için bu okul ayrı bir önem taşıyor. 8 yıl önce spor yapacak yerler yokken bugün şükürler olsun ki binlerce çocuğumuza ve gencimize spor yaptırıyoruz. Bu konuda büyük emeği geçen önceki Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum. Neden Denizli’mizden de ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı sporcularımız çıkmasın diyerek spor okullarına ayrı bir önem veriyoruz.’


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr