Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri 95 Takım Arasından Şampiyon Oldular

95 Takım Arasından Şampiyon Oldular

Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü çalışanı şoförlerin oluşturduğu futbol takımı, 95 takım arasından şampiyon olarak kupaya uzandı.
  Her yıl düzenlenen İddaa Rakip Bul Denizli Ligi Şampiyonası’na bu yıl 95 takım katıldı.
  Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Futbol Takımı da, turnuvada 38 maç yaptı. Takım, 38 maçta 3 mağlubiyet 2 beraberlik ve 33 galibiyet aldı. Yarı finalde geçen yılın şampiyonuyla karşılaşan belediye ekibi, rakibini 7-5’lik skorla geçerek adını finale yazdırdı. Finalde ise Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Futbol takımı ile Otoşafak takımı şampiyon olmak için mücadele etti. Belediye ekibi güçlü rakibi Otoşafak’ı 7-1 gibi farklı bir skorla geçerek şampiyonluk kupasına ulaştı.
   Bu arada takımın oyuncularından Ziya Alpaslan, 1200 futbolcu içerisinden sezonun en değerli topçusu (MVP) ödülünü aldı.
   Takım kaptanı Safi İlkimen önderliğindeki oyuncular, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan’ı ziyaret ederek kupa sevincini paylaştı. Başkan Yardımcısı Gökoğlan, 7 ay süren uzun bir maratonun ardından takımın şampiyon olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Denizli Belediyemize ait Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışan şoförlerimizin kurduğu takım, 7 ay süren futbol liginde kentimizi İstanbul’da temsil etmeye hak kazandı. Tabi ki bu lig çok uzun sürüyor. 7 ay süren bir ligde şampiyon olmak büyük başarıdır. Tüm sporcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum’ dedi.
   Takım, İstanbul’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil edecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr