Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Geleceğin sporcuları Yaz Spor Okulları’nda yetişecek

Geleceğin sporcuları Yaz Spor Okulları’nda yetişecek

Denizli Belediyesi’nin öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak ve yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacı ile düzenlediği yaz spor okulları büyük ilgi görüyor. Bu yıl 4 farklı branşta gerçekleştirilecek yaz spor okullarına 3 bin 800 başvuru gerçekleştirildi.
Denizli Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim sezonunun bitmesinin ardından yaz spor okulları ile binlerce çocuğa spor yaptıracak. Öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak ve yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen yaz spor okulları büyük ilgi görüyor. 6-15 yaş grubunda voleybol, basketbol, tenis ve atletizm branşlarında ücretsiz düzenlenen yaz spor okullarına bu yıl 3 bin 800 başvuru gerçekleştirildi. Geçtiğimiz gün Adalet Parkı’nda yaz spor okulları eğitmenleri, öğrenciler ve veliler bir araya gelerek branşların gün ve saatlerini belirlediler. Yoğun bir katılımın sağlandığı buluşmaya Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar’da katıldı.

Yaz spor okullarının bu yıl ki programına da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yoğun bir katılım olduğunu, belirten Başkan Zolan, “Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Kurslara ilgi gösteren ve bu organizasyona çocuklarının katılımını sağlayan velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hedeflerinin önümüzdeki yıllarda bu kurslarda 10 bin çocuğa spor yaptırtmak olduğu dile getiren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Biz Denizli Belediyesi olarak istiyoruz ki 2004 yılından bugüne kadar yapmış olduğumuz güzel tesisler çocuklarımız tarafından vatandaşlarımız tarafından Denizli’de yaşayan hanım kardeşlerimiz tarafından herkes tarafından kullanılsın. Ama her şeyin ötesinde en çok arzu ettiğimiz şey çocuklarımızın sporla buluşması. Çocuklarımız mutlaka bir branşta spor yapmalıdır düşüncesi ile yaz okulumuzu bu senede başlattık. Şu ana kadar 3 bin 800 başvurumuz var hedefimiz gelecek yıllarda bu sayının en az 10 bin olmasıdır. İşte bu gün basketbolda voleybolda, teniste ve atletizmde 3 bin 800 çocuğumuzu sporla buluşturuyoruz. Niçin spor yaptırıyoruz? Çocuklarımızın vücutları fiziken sağlıklı olsun, ruhları sağlıklı olsun istiyoruz. Spor yapan çocuk disiplinlidir, spor yapan çocuk başarılıdır, spor yapan çocuk centilmendir, spor yapan çocuk saygılıdır ve spor yapan çocuk her zaman başarıya koşar. İşte bizim çocuklarımız böyle olsun istiyoruz. Başarıya koşsun, disiplinli olsun, saygılı olsun istiyoruz, sağlıklı olsun istiyoruz, Gelecek nesillerimiz bugünkünden daha da iyi olsun istiyoruz. O muasır medeniyetler seviyesine 2023 teki Cumhuriyetimizin 100 yıldaki hedefe inşallah bu nesille, sağlıklı nesille, başarılı nesille daha güzel bir Türkiye daha güzel bir Denizli yaratmak için koşalım istiyoruz. Onun için bu spor okulunu açtık. Başta siz veliler olmak üzere çocuklarımız bu önemi anlayarak bizimle beraber olmak, sporla geleceğimize katkı sağlamak adında bir araya geldiğiniz için katılım gösterdiğiniz sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar bu çalışmalarda sayın vekillerimiz bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Denizlimizle ilgili bir derdimiz olduğunda Ankara’da olması gereken yerine getirilmesi gereken Denizlimiz için koparılması gereken ne varsa her zaman bizimle birlikte en önde koşarak Denizlimizin menfaatini koruma konusunda bizlere olağanüstü katkı sağlıyorlar. Vekillerimiz Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar’a bugünde bizimle beraber oldukları çok teşekkür ediyorum.”

Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’de yaptığı konuşmada Denizli’nin kentsel anlamda inanılmaz bir değişim yaşadığına bu değişimin sosyal yaşantıda da değişim sağladığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şuan bulunduğumuz bu alan bir zamanlar kamyon yarısı kadar taşların olduğu bir yerdi. Mezbelelik bir yerdi. Burası insanların içine girmeye cesaret dahi edemedikleri bir yerdi. Biz buraya gelirdik bu kıraç yerde o kayaların üzerinde şehrin tüm atıklarının olduğu derenin olduğu yerde hayaller kurardık. Kurduğumuz hayalde buydu. amfi tiyatro buraya olacak dendiğinde bu hayali kurduk. Bu parkta bütün ağaçların tek tek hayalini kurduk. Yeşil alanların hayalini kurduk. İncilipinar Parkı’nda aynı hayali kurduk, Çamlık Parkı’nda da aynı hayali kurduk, burada da aynı hayali kurduk. Geleneksel Spor Oyunları Sahası’nın Gül Tepe Parkı’nda, Molla Deresi’nde Eskihisar Parkı’nda. Bu hayalleri kurduk. Denizlinin gidilmesi en uzak yerinde ilk Eski Hisar Parkı’nı planlarken arkadaşlarımızın bazı tereddütleri oldu. Dediler ki burada bu olmaz. Olur dedik ve hamdolsun bütün Denizli çocuklarımız hafta sonu geldiği zaman annesine, babasına diyor ki illaki oraya gidelim. Biz 2004 yılında göreve başladığımızda da bu şehirde herhangi birşey yokken yüzün üzerinde basketbol voleybol sahası yaptık. Ve yapılmaya devam ediyor. Biraz önce başkanım söyledi 3bin 800 tane başvuru varmış. Bunun 10 bin olması 15 bin olmasını biz hedefliyoruz. Belediyemizin görevi bu. Bakın Türkiye’de tektir Geleneksel Spor Oyunları Sahası. Şu anda bir tek Denizlide var. Bütün atletizm branşlarını yapıldığı, olimpiyatlarda gördüğünüz cirit atmadan, çekiç atmaya kadar, yüksek atlamadan, uzun atlamaya kadar, atlı sporların yapılabildiği muhteşem bir tesis yapıldı. 80 bin metrekare. Şehrin en önemli yerinde Denizli Belediyesi o alanı sadece arsa fiyatına satsaydı en az o alan 20,30 milyon lira ederdi. Denizli Belediyesi orayı Denizlimizin sporuna kazandırdı, çocuklarımıza kazandırdı, Gelecek nesillerimize kazandırdı, Denizlimize kazandırdı. Sırf bu güzel manzaralar ortaya çıksın diye. Bizim Ülkemize bunlar az bile. Biz bunları yaparken sizler bizim arkamızda durdunuz, bize inandınız, bize güvendiniz, sabrettiniz sonuçlarını da muhteşem bir şekilde övgüyle hep beraber yaşıyoruz. Tek bir şey istedik. Biz bu şehre sadece hizmet ettik. Karşılığında tek bir şey istedik sizlerden Allah razı olsun deyin ve dua edin. Bedeli de bu ödülü de bu. Belediyemizin bu etkinliğine önem vererek geldiğiniz için çocuklarınıza inanarak belediyemizin yaz spor okullarına güvenerek takip ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.”

Milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar da yaptıkları konuşmalarda belediyenin sürdürdüğü çalışmalardan övgü ile söz etti ve yaz spor okuluna katılım gösteren öğrencilere başarı diledi.

Daha sonra gruplara ayrılan öğrencilere katıldıkları branşa göre belirlenen gün ve saatler bildirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr