Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Yaz Spor Okulları Başlıyor

Yaz Spor Okulları Başlıyor

Denizli Belediyesi, 6-15 yaş grubu tüm çocuklar için, voleybol, basketbol, tenis ve atletizm branşlarında ücretsiz yaz spor okullarını başlatıyor.
  Denizli Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim sezonunun bitmesinin ardından Yaz Spor Okulları Kursu düzenlemeye devam ediyor. Kayıtlar, 30 Haziran 2012’ye kadar devam edecek.
  Bu arada 17 Haziran’a kadar kayıt olanlar kursa 18 Haziran’da başlayacak.
Ücretsiz Yaz Spor Okullarına katılmak isteyenler, Denizli Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Merkez Kapalı Spor Salonuna başvuru yapabilecek. Alınacak formlar doldurulduktan sonra tekrar aynı yere teslim edilerek kayıt işlemi tamamlanacak. Belediye, ücretsiz yaz spor okullarına katılan tüm çocuklara, bir de forma hediye edecek. Okullar, yine Denizli Belediyesi’nin yaptırdığı 23 mahalledeki semt basketbol ve voleybol sahalarında düzenlenecek.
   Belediye Başkanı Osman Zolan, yaz spor okulları hakkında bilgi verdi. Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor yaparak sağlıklı yaşamalarının esas hedef olduğunu kaydeden Başkan Zolan, şöyle dedi:
  ‘Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bilindiği üzere her yıl ücretsiz yaz spor okulları düzenliyoruz. Bu yıl da 4 farklı branşta yaz spor okulumuz hizmet verecek. Okulda, basketbol, voleybol, tenis ve atletizm alanında çocuklarımız eğitim görecek. Çocuklarımızın gelecekte başarılı bir sporcu olmalarını istiyoruz. Neden Denizlimizden de ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı sporcularımız çıkmasın diyerek spor okullarına ayrı bir önem veriyoruz.’


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr