Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Başbakan Erdoğan Geldi, Denizli Yine Kazandı

Başbakan Erdoğan Geldi, Denizli Yine Kazandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19. kez geldiği Denizli’de, aralarında Denizli Belediyesi’nin inşa ettiği ve yatırım tutarı 155. 000.000 lira değerindeki 30 tesisin de bulunduğu 438.000.000 liralık 51 tesisin açılışını yaptı.
  Başbakan Erdoğan, Ulaştırma, Denizlicilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Gençlik Ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile çok sayıda protokol üyeleriyle Ankara’dan uçakla Denizli’ye geldi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak ile çok sayıda protokol üyeleri ve partililer, havaalanında Başbakan Erdoğan’ı karşıladı.
  Başbakan Erdoğan, Denizli programı kapsamında ilk olarak AK Parti İL kongresine katıldı ardından da Denizli Belediyesi, Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi ile bazı ilçe belediyelerinin yaptığı projelerin toplu açılış törenine katıldı. Denizli Belediyesi’nin yaptırdığı Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’ndeki toplu açılış törenine binlerce kişi katıldı.
Burada açılışa gelenlere hitap eden Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
  -BAŞKAN ZOLAN VE MİLLETVEKİLİ ZEYBEKCİ’YE TEŞEKKÜR-
‘Denizi’nin saygı değer güzel insanları, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün açılışını yapacağımız ve açılış töreni düzenlediğimiz Geleneksel Türk Spor Oyunları Türkiye’nin hiçbir ilinde yok. Böyle bir tesisi Denizli’mize kazandırdıkları için gerek önceki Belediye Başkanımız Nihat Zeybekci’yi ve gerekse şimdiki Denizli Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı kutluyorum, teşekkür ediyorum. Bu açılışların Denizli’mize milletimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 51 tesissin toplu açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz.’
  -51 TESİS 438.000.000 LİRA-
Başbakan Erdoğan açılışı yapılacak 51 tesisin toplam 438.000.000 liraya mal edildiğini ifade ederek, ‘Açılışını yapacağımız 51 tesisin toplam yatırım tutarı 438000000 liradır. Bu yatırımların Denizli’ye kazandırılmasında emeği geçen bakanları, kurumları, belediyelerimizi, mimar, mühendis ve işçileri kutluyorum. Eğitim öğretim alanında Denizli’ye kazandırdığımız tesisleri de açıyoruz. Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi Denizli’de de ata yadigarlarımıza sahip çıkıyoruz. Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 2 tesis restore edildi bugün açıyoruz. Denizli Valiliğimizin, İl Özel İdaresi’nin, Bozkurt ve Irlıganlı belediyelerimizin tesislerini açıyoruz. 155 yıldır aynı duran yapıldığı gündem bugüne el değmeyen Denizli-İzmir tren seferi başladı. 260 km’lik bu yol yenilendi. Denizli-Afyon arası 135 km’lik yolu da Avrupa standartlarında yeniliyoruz. Böylece Güney Ege’de yenilenmeye demir yolu bırakmamış oluyoruz’ dedi.
  -DENİZLİ BELEDİYESİNİ KUTLUYORUM-
Başbakan Erdoğan, Denizli Belediyesi’nin kente kazandırdığı yatırımları tek tek saydı. Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nin gerek ulusal ve gerekse uluslar arası her türlü yarışmaların düzenleneceği standartlarda olduğuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Denizli Belediyemizin yaklaşık 54.000.000 lira yol yapımı, 82.000.000 liralık üst yapı ile alt yapı projelerini de açılıyoruz. Yine Denizli Belediyemizin park ve çevre düzenlemesi, 9.000.000 liralık cadde ve bulvar düzenlemeleri ile diğer 7 projenin açılışını yapıyoruz. Toplamda 155.000.000 liralık yatırım tutarıdır. Açılışını yapacağımız Geleneksel Türk Spor Oyunları Tesisi için Denizli Belediyemizi ayrıca kutluyorum. Okçuluk, cirit, çekiç ver yüksel atlama gibi pek çok sporun yapılacağı bu sahada, Denizlimizin pek çok ulusal ve uluslararası yarışmaların ev sahipliğini başarıyla yerine getireceğini düşünüyorum.’
  Daha sonra toplu açılış törenine geçildi. Açılış Başbakan Erdoğan, bakanlar Kılıç, Yıldırım, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ile milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ile protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
PAÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi telekonferans sitemiyle açıldı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr