Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Başkan Zolan:"Spor için tüm imkanı sağlarız"

Başkan Zolan:"Spor için tüm imkanı sağlarız"

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, güne belediyenin açmış olduğu ücretsiz pilates kurslarına katılan bayanları ziyaret ederek başladı. İncilipınar Spor Salonu’nda kursiyerler ile bir araya gelen Başkan Zolan, “ Spor yapmak isteyen herkese her türlü imkanı sağlamaya hazırız” dedi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında kadınlara yönelik sürdürdüğü ücretsiz pilates kurslarına katılan kursiyerleri ziyaret ederek güne başladı. İncilipınar Spor Salonu’nda kursiyerler ile bir araya gelen Başkan Zolan’a hanımlar kurs nedeniyle teşekkürlerini iletti. Belediye tarafından hediye edilen eşofman takımlarını giyen hanımlara sabah sporu öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Zolan, kursa gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

“Sağlık yoksa hayatta hiçbir şeyin önemi yok. Sağlıklı bir yaşamın yolu ise spordan geçiyor. Spor yapmak isteyen herkese ise her türlü imkanı sağlamaya hazırız” diyen Başkan Zolan, “ Bizim nazarımızda hanımlar çok değerli. Bizler sizin için ne yapsak hak ettiğinizi düşünüyoruz. Her an yanımızda olan sizsiniz. Toplumun yükünü sırtlanan, üreten, aileyi bir arada tutan sizsiniz. Bunca fedakarlığa karşın bizlerinde hanımlar için özel uygulamalar gerçekleştirmemiz gerektiği düşüncesiyle böylesine bir kurs açtık. Görüyorum ki ilgi büyük. Yaklaşık 850 kursiyer sağlıklı bir yaşam için bu kurslara katılım gösteriyor. Umarım bu kurs faydalı olacaktır. Uzmanlar tarafından belirtildiği gibi belli bir yaştan sonra hanımların spor yapması daha da önemli. Kemik erimesi ile ilgili olumsuzlukların ortadan kalkması açısından sporun önemi yadsınamaz. Böylesine kurslar sağlıklı dolayısıyla mutlu bir hayatı beraberinde getirecektir. Bu gerçeği bilen Denizlili hanımlarımızın nereye gidersek öncecilikli isteği şehrin birçok yerinde olan jimnastik aletlerinin artırılması. Artık herkes sporun önemini biliyor ve böylesine taleplerde bulunuyor” dedi.


Kurslara gösterdikleri ilgiden dolayı hanımlara teşekkür eden Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Sizlerin sosyal yaşantı içinde daha fazla yer alması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Yeter ki talep edin. Bu konuda bizi zorlayıcı olun. Çoğunluk sağlandığı sürece tüm taleplerinizi yerine getireceğiz.”


Spor unsurunun iyi kullanıldığında sağlıklı aile ve sağlıklı toplum yapısı oluşturmada önemli bir etken olduğunu düşünen Denizli Belediyesi’nin, Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında kadınlara yönelik başlattığı pilates kursları Merkez Spor Salonu ve İncilipınar Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. 850 kursiyerin katılım gösterdiği kurslar yaklaşık 4 ay sürecek. Kurslar 30 kişilik gruplar halinde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere öğleden önce 2, öğleden sonra 2 grup halinde gerçekleştiriliyor. Kursa katılanların tamamının kurs öncesi vücut kitle ölçüm analizleri yapılırken periyodik olarak bu analiz tekrarlanarak kişiye özel çalışma programı yapılıyor. Konusunda deneyimli ve eğitim yeterliliği bulunan uzmanlar eşliğinde verilen kurslara katılanların eşofman takımları ile kullanacakları tüm malzemeler ise Denizli Belediyesi tarafından karşılanıyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr