Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli Belediyesi'nden Spora Büyük Hizmet

Denizli Belediyesi'nden Spora Büyük Hizmet

Denizli Belediyesi, Türk spor oyunlarının oynanacağı uluslararası standartlardaki Geleneksel Türk Sporları Kompleksi’ni hizmete sunmaya hazırlanıyor.
  Yaklaşık 9 ay önce yapımına başlanan komplekste yüzde 70 dolayında fiziki gerçekleşme sağlandı. 80000 metrekare alana inşa edilmekte olan komplekste, her biri 3 bin kişi kapasiteli 2 tane tribünün yer alıyor. Ayrıca cirit, ok yarışmalarının oynanacağı atlı spor oyunları bölümü bulunuyor. Alt bölümde ise Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) standartlarında atletizmin cirit, gülle, çekiç ve koşu gibi 26 farklı dalının yapılabileceği saha, 3000 kişilik tribün, idari bina ve atların koşabilmesi için manej denilen özel saha ye alıyor. Bu arada Türk Spor Oyunlarını izlemeye gelecekler ve yarışmaya katılacaklar için 7500 metrekare otopark alanı bulunuyor. Otopark şampiyona ve festivaller dışında halka açık olacak.
   
Söz konusu projede asfaltlama ve betonla ilgili tüm işler bitirildi. Tribünlerin basamak kısımları tamamlandı ve sadece üst bölümlerim montajı kaldı. Bu arada yeşil saha kısmı ise bitti. Sahanın çimleri yurt dışından tohum olarak getirildi ve Denizli’de yetiştirildi. Komplekste 7800 metrekare yeşil pist alanı var. Koşu pistine ise kaykan denilen atların koşu yaptığı özel kum seriliyor. Koşu pisti dış kısımdan 780 metre iç kısımdan ise 400 metre uzunluğundadır.   İdari binanın yapımında ise iskelet kısmı bitirildi. İnce iş gerektiren çalışmalar ise devam ediyor. Otopark ise şimdiden tamamlanarak çevrede oturan vatandaşların hizmetine sunuldu. Yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğü kompleksin 3 ay içinde tamamlanıp hizmete gireceği bildirildi. 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr