"Mutlu" ailesine kavuştu

Denizli'de sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının ardından Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde koruma altına alınan "Mutlu" köpeğin sahipleri ortaya çıktı. Kayıp köpeğini TV'de görünce olaydan haberi olan Serkan Karaboya, köpeğe sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.
Sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alınan ve "Mutlu" ismi verilen köpeğin sahipleri ortaya çıktı. Olay, Bahçelieveler Mahallesi'nde besicilik yapan Serkan Karaboya'nın kangal cinsi 6 aylık köpeklerinin hafta başında kaybolmasıyla başladı. Köpeklerini her yerde arayan Karaboya, tanıdıklarına da haber vererek görülmesi halinde kendilerine bildirilmesini istedi. Önceki gün TV'lerde "Denizli'de şiddete uğrayan köpek" haberine dikkat kesilen arkadaşları Karaboya'yı arayarak köpeğine çok benzediğini haber verdi.

Kavuşmanın sevinci

Bunun üzerine medyaya yansıyan fotoğraf ve görüntüleri araştıran Karaboya, şiddete uğrayan köpeğin kendisinin olduğuna emin oldu. Karaboya ayrıca köpeğin Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alındığını öğrendi. Dün hemen merkezin yolunu tutan Karaboya, isminin "Kasap" olduğunu belirttiği köpeğine ait kimlik, aşı kartı ve fotoğrafları ibraz etti. Belgelerden köpeğin Karaboya'ya ait olduğunun anlaşılması üzerine kayıp köpek, görevliler tarafından tutulduğu bölümden getirilerek sahibine gösterildi. Tesiste Mutlu adı verilen köpek 5 gün sonra sahibine kavuşmanın sevincini yaşadı.

Büyükşehir'e teşekkür

Karaboya, arkadaşlarının haber vermesi üzerine köpeğinin sopayla dövüldüğü görüntülerini TV'de izlediğini ve kendi köpekleri olduğuna emin olduklarını anlattı. Daha sonra belgelerle birlikte Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'na gelen Karaboya, köpeğini teslim aldığını söyledi. Merkezde görevli veteriner ve çalışanların köpekleriyle yakından ilgilendiğini kaydeden Karaboya, köpeğe sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Köpeğe "Mutlu" isminin verildiğini öğrenen Karaboya, köpeğinin isminin "Kasap" olduğunu ancak bundan sonra ona "Mutlu Kasap" diyeceklerini ifade etti.

Neler yaşandı

Denizli'nin Hallaçlar Mahallesi'nde bağlı bir köpeğin sopayla dövüldüğü görüntüleri 16 Ekim 2019 Çarşamba günü sosyal medyaya yansımıştı. Köpeğe uygulanan şiddet sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı görevlileri tarafından teslim alınarak tedavisine başlanmıştı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da şiddete uğrayan köpeği ziyaret ederek "Mutlu" adını verdikleri can dostun artık mutlu ve güvende olduğunu açıklamıştı. Olayla ilgili sosyal medya görüntülerinde köpeğe şiddet uygulayan kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr