Ana Sayfa Projelerimiz Pazar Yerleri Karşıyaka Kapalı Pazaryerinde Sona Gelindi

Karşıyaka Kapalı Pazaryerinde Sona Gelindi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Karşıyaka’da mahalle sakinleriyle bir araya geldiği toplantıda verdiği kapalı pazaryeri yapımı sözünü tuttu. Mahalle sakinleri ve pazarcı esnafı, Şubat ayı içinde tamamlanacak pazaryeriyle kışın yağmur ve çamur, yazın da toz ve rüzgarda alış veriş yapmaktan kurtulacak.
Belediye tarafından sürdürülen çalışmalar da sona gelinerek yüzde 90 dolayında fiziki gerçekleşme sağlandı.
   Tek kat olarak yapılan pazaryerinde 18 dükkan ve 168 tezgah yer alıyor. 3841 m2 kapalı alanı bulunan pazaryeri, mahalle sakinlerinin diğer bazı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlandı. Pazar günlerinin dışında otopark, kurban bayramlarında hayvan kesim yeri gibi çeşitli amaçlar içinde kullanılacak pazaryerinin, inşaat bölümü bitirildi. Pazaryerinin üstü kapatılırken küçük bazı eksiklikler ise tamamlanıyor. Peyzaj düzenlemesi de 2 hafta içinde tamamlanınca pazaryeri hizmete girecek.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, Karşıyaka Mahallesi sakinlerinin yakında kışın yağmur ve çamur, yazın da toz ve rüzgarda alış veriş yapmaktan kurtulacağını söyledi.
   Daha önce sayısız kez mahalleye geldiğini ve buradaki vatandaşlarla sohbet toplantıları düzenlediğini ifade eden Başkan Zolan, şunları söyledi:
   ‘Bu toplantıların sonucunda vatandaşlarımızdan gelen talepleri en ince ayrıntısına kadar değerlendirip çözüm için arkadaşlarımızı görevlendirdim. Özellikle kadınlarımız kapalı pazaryeri istiyorlardı. Diğer bazı mahallelerdeki kapalı pazaryerinden kendi mahallelerinde yapılmasını istiyorlardı. Ben de kadınlarımıza söz verdim ve projeyi uygulamaya koyduk. Karşıyaka Mahallesi sakinleri bu ay içinde modern pazaryerlerinde alış veriş yapmaya başlayacak. Bazı eksikleri de tamamlayınca artık bu sorun bir daha yaşanmayacak şekilde tarih olacak. Kapalı pazaryeri belediyemizin mahalle sakinlerine bir armağanı olsun. Şimdiden hayırlı olsun.’
   Başkan Osman Zolan, bir bölümü Karşıyaka Mahallesi’nde kalan ve Ege’nin en büyük parkı olacak AK Vadi projesinin de ihale edildiğini yakında yapımına başlanacağını sözlerine ekledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr