Ana Sayfa Projelerimiz Pazar Yerleri Karşıyaka'ya Kapalı Pazaryeri Yapılıyor

Karşıyaka'ya Kapalı Pazaryeri Yapılıyor

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan ayında Karşıyaka’da mahalle sakinleriyle bir araya geldiği toplantıda verdiği kapalı pazaryeri yapımı sözünü tuttu. 2 ay içinde tamamlanacak pazaryeri, pazarcı esnafı ve vatandaşları, kışın yağmur ve çamur, yazın da toz ve rüzgarda alış veriş yapmaktan kurtaracak.

   Başkan Zolan, Ramazan ayında teravih sonrası Karşıyaka mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Toplantıda mahalle sakinleri, görüş ve düşüncelerini Başkan Osman Zolan’a aktarma fırsatı buldu. Burada, taleplerin tek tek değerlendirileceği ve pazaryerinin yapımı için biran önce harekete geçileceği ifade edildi. Bunun üzerine Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, gerekli çalışmalarını yaparak Karşıyaka Pazaryeri yapımı projesini ihale etti. Müteahhit firma da çalışmalara başladı. 
   
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kapalı pazaryeri inşaatında incelemelerde bulunup mevcut pazarda alış veriş yapan mahalle sakinleriyle sohbet etti. Pazaryerinin 2 ay içinde tamamlanıp hizmete sunulacağını kaydeden Başkan Zolan, şunları söyledi:
  
‘Ramazan’da mahalle sakinlerine pazaryeri yapımı sözünü verdik. Şimdi ise sözümüzü gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere 2009 yerel seçimlerinde 77 Dev Proje başlığıyla yapacağımız çalışmaları kamuoyuna açıkladık. Pazaryeri yapımı, 77 Dev Projede de yer alıyor. Buradaki esnaf ve vatandaşlarımızın, kışın yağmur ve çamurda, yazın da toz ve rüzgarda alış veriş yapmalarına razı olamayız. Karşıyaka mahallesi sakinlerine farklı projelerimizi de sunacağız. İnşallah onları da en kısa sürede hayata geçireceğiz. Kapalı pazaryeri şimdiden mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.’
   
Karşıyaka Kapalıpazaryeri, tek kat olarak 3800 metrekare kapalı alana yapılıyor. 1 milyon 583 bin liraya mal olacak pazaryerinde 18 dükkan ve 168 tezgah bulunuyor. Bu arada pazaryeri Ocak ayı sonuna doğru hizmete girecek.

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr