Ana Sayfa Projelerimiz Otobüs Terminali Kazanan Yine Denizli Oldu

Kazanan Yine Denizli Oldu

Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bulunan 82 işyeri için yapılan ihalede 71 işyeri kiraya verildi. İşyerlerinin neredeyse tamamına yakın bir bölümünün Denizlili firma ve şahıslar tarafından kiralandığını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri durumunda olan Şehirlerarası Otobüs Terminalimizde ihaleye katılan tüm firma ve şahıslara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor, şimdiden bol kazançlar diliyorum" dedi.
Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projesi olarak gösterilen ve kısa süre sonra hizmete açılacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bulunan işyerleri için yapılan ihalede işyerlerinin neredeyse tamamına yakın bir bölümü Denizlili firma ve şahıslar tarafından kiralandı. 82 işyeri için yapılan ihalede 71 işyeri kiraya verilirken kalan 11 işyeri ise yasa gereği 9 Ocak 2014 tarihine kadar muhammen bedel üzerinden pazarlık usulüyle kiraya verilecek.

Yapılan ihaleye katılımın oldukça yoğun olduğunu dile getiren ve ihale sonucu işyerlerinin büyük bir çoğunluğunun Denizlili firma ve şahıslar tarafından kiralandığını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri durumunda olan Şehirlerarası Otobüs Terminalimizde ihaleye katılan tüm firma ve şahıslara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor, şimdiden bol kazançlar diliyorum" dedi.

Sona Yaklaşıldı
Denizli için son derece önemli olan bir projenin sonuna yaklaştıklarını kısa süre sonra Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin hizmete gireceğini söyleyen Başkan Zolan, " Uzun ve hummalı bir çalışmanın sonuna geldik. Denizli hem yeni bir yaşam alanına hem de ticari bir merkeze kavuşacak. Bu alanda 24 saat hayat akacak. Günlük binlerce insanın uğrak noktası olacak bu mekanda insanların tüm ihtiyaçları, talepleri giderilecek. Bu projeyi planlarken her şeyi düşündük. Şimdi sona yaklaşıyoruz. Burada bulunan çeşitli iş kollarında faaliyet gösterecek iş yerleri için ihalemizi gerçekleştirdik. Daha önceki garajda işletmesi olan ve protokol yaptığımız hak sahibi 72 eski kiracı firma ve şahısla önümüzdeki hafta sözleşmeleri yapacağız. Kalan 82 işyeri için ise ihalemizi gerçekleştirdik. Yapılan ihalede 71 işyeri kiraya verilirken kalan 11 işyeri ise yasa gereği 9 Ocak 2014 tarihine kadar muhammen bedel üzerinden pazarlık usulüyle kiraya verilecek. Ocak ayı içinde ise işyerleri, firma ve şahıslara yapacakları iş koluna göre iç ve dış dekorasyonlarını tamamlamaları için teslim edilecek" dedi.


Kazanan Yine Denizli Olacak
İhaleye katılımın oldukça yoğun olduğunu dile getiren Başkan Zolan, " Bu bizim için sevindirici. Bir başka sevindirici nokta ise ihale sonucu işyeri kiralayan firmaların ve şahısların neredeyse tamamına yakının Denizlili olması. Bu bizim için son derece önemli. Denizli için büyük kazanım olarak gördüğümüz bu proje sayesinde Denizlililer ekonomik olarak da kazanım elde edecek. Burası Denizli için hem yeni bir yaşam alanı hem de ticaretin kalbinin attığı yer olacak. Şehirlerarası Otobüs Terminalimizde ihaleye katılan tüm firma ve şahıslara gösterdikleri ilgiden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, şimdiden bol kazançlar diliyorum" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr