Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Yılın proje ödülü Denizli Kültür Envanteri'ne

Yılın proje ödülü Denizli Kültür Envanteri'ne

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl Türkiye'de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü. Denizli'nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü topladı.
06.01.2016
Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri" İstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Taksim CVK Park Otel'de düzenlenen 9. Belediye Oscarları Ödül Töreni'ne Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan adına, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı katıldı. Türkiye'den 25 projenin ödül aldığı gecede, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl Türkiye'de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü. Denizli'nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü toplarken, ödül alan projelerin kamuoyu yoklamaları ve anket çalışmaları kapsamında belirlendiği açıklandı.

Denizli Kültür Envanteri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Envanteri Projesi ile Denizli'nin 19 ilçesinde yer alan bilinen değerlerin yanı sıra, bugüne kadar fark edilmemiş veya unutulmuş değerlerin de yer aldığı eserleri tek kaynakta topladı. Türkiye'de ilk kez uygulanan projenin ilk aşaması kapsamında tek kaynakta ortaya konulan eserler sanal dünyada da paylaşıldı. Kent turizmine güç kazandırmayı hedefleyen ve Denizli'nin kentsel mimari, arkeoloji, halk kültürü ve kültür ekonomisinin yer aldığı değerler www.denizlikulturenvanteri.com internet sitesinde de sergileniyor.

"Değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizm ile buluşturmak için ortaya koydukları projenin aldığı ödülden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Denizli'de bilinmeyen, fark edilmeyen bir çok değeri gün yüzüne çıkarıp fark edilebilir hale getirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Zolan, "Bizi biz yapan milli, manevi, sosyal ve kültürel değerlerimiz var. Bizler bu değerlerimize var gücümüzle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü geçmişine, değerlerine sahip çıkmayan toplumların geleceğe güvenle bakması söz konusu olamaz" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr