Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Sağlıklı Kentler Birliği'nden Denizli'deki 5 tesise ödül

Sağlıklı Kentler Birliği'nden Denizli'deki 5 tesise ödül

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin de üyesi olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Çevreci Tesis Ödülleri" kapsamında Denizli'den 5 tesis ödül aldı.
08.12.2015
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çevreci Tesis Ödül Töreni İstanbul’da yapıldı. Sağlıklı çevrelerin oluşturulması için şehirlere öncülük eden Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin teşebbüsüyle 2013 yılında başlatılan ve örnek işletmeleri cesaretlendirme amacı taşıyan ödüller sahiplerini buldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği, birlik üyesi kentlerde faaliyet gösteren 5’i Denizli’den olmak üzere 48 tesis ve 9 organize sanayi bölgesi ödül almaya layık görüldü. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan adına Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran ve birliğe üye belediyelerin temsilcilerinin katıldığı törende, Denizli’den Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri, RWE-TURCAS Elektrik Üretim, Akça Hazır Beton, Gümüşsu Arıtma Tesisleri ve Natur Tekstil Boya Sanayi ödül aldı.

Ödül kriterleri

Denizli'den ödül alan tesislerin belirli kriterlere göre -Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde- tespit edildiğini ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Kapukıran, "Çevre izin ve lisans belgeleri geçerli olan, 2 yıl içinde çevre ceza almayan, büyükşehir ile illerde 1. sınıf, ilçelerde ise 2. sınıf GSM ruhsatına sahip olan firmalar öne çıkarıldı. Ödül verilecek tesisler belirlenirken ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ olan firmaların çevreyle ilgili sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş olmalarına dikkat edildi" diye konuştu.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr