Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz İncilipınar'a "Yenilikçi" ödülü

İncilipınar'a "Yenilikçi" ödülü

Süs bitkisi üretimi ve peyzaj mimarlığı alanında Türkiye'nin en iyilerini belirleyen "Plant Ödülleri" sahibini buldu. İncilipınar Parkı, Ankara'da düzenlenen törende birçok yeşil alan projesini geride bırakarak "Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar" kategorisinde birincilik ödülü aldı.
16.01.2015
Yeşil alan projeleriyle Türkiye'ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, İncilipınar Parkı ile birincilik ödülü aldı. Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi’nin organize ettiği Plant Ödülleri Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 4 ana başlıkta 32 ödülün dağıtıldığı tören Ankara'daki JW Marriott Otel'de düzenlendi. Törene, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar ve Türkiye çapında yarışmaya katılan belediyeler ile çok sayıda davetli katıldı. Üretici, Uygulama, Proje ve Bakım olmak üzere 4 ana başlıkta düzenlenen yarışmaya Denizli Büyükşehir Belediyesi, İncilipınar Parkı ile Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar kategorisinde katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cengiz Yıldızcı, Prof. Dr. Hayran Çalem, Prof. Dr. Erhan Vecdi Küçükerbaş, Ediz Hun, Yılmaz Aktaş ve Selami Doğancı'nın da aralarında bulunduğu seçici kurul İncilipınar Parkı'nı kullanım amacı itibari ile bir tema içeren, insanlar için ilgi çekici; sürdürülebilirlik, çevreye duyarlı ve ekolojik hayatın devamlılığı esasına dayalı olması ile Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar kategorisinde birinci seçti.

"Gururlandık"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan adına törene katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, ödülü Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek'ten aldı. Genel Sekreter Yardımcısı Özsoy, Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar kategorisinde birinci olan İncilipınar Parkı ile Anakara'da büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını belirterek, Denizli'nin yeşil alan projeleriyle Türkiye'ye örnek olan bir kent olduğunu, bu unvanını yeni projeleriyle de sürdüreceğini kaydetti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr