Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı" seçildi

Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı" seçildi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Genç Dostu Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerin gelişimine yönelik her türlüğü desteğe hazır olduğunu belirten Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı ödülünü almak bana büyük gurur vermiştir" dedi.
18.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ulusal Gençlik Parlamentosu'nun 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde gerçekleştirmiş olduğu 'Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler' kampanyası kapsamında TBMM 'de grubu bulunan 4 siyasi partiden birer belediye başkanına verilen 'Genç Dostu Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü. İyi niyet sözleşmesini de imzalayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve gençlere yönelik projeler ile büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Başkan Yardımcısı ve Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Ayhan Soyfidan ile Ulusal Gençlik Parlamentosu Yürütme Kurulu Üyesi Almes Söylemez Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı makamında ziyaret ederek ödülünü verdi. Denizli'de yaşayan gençlerin gereksinim ve ihtiyaç duydukları herşeyin yapılarak kendilerini geliştirmeleri adına yapılan çalışmaların devam edeceğini kaydeden Başkan Zolan, genç nesillerin daha iyi şartlarda yetişmesini sağlayacaklarını söyledi.

ZOLAN,"GENÇLERİMİZE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Başkan Zolan,"Denizli'de 10 yıllık hizmet süremiz boyunca gençlerimiz ve çocuklarımız için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bu kapsamda spor salonları, yüzme havuzları, etüt merkezleri, bilgi evleri ve sportif alanları hayata geçirdik. Bunun yanı sıra ödül alan Genç Denizli projemiz ile gençlerin tiyatro, müzik, sinema ve sanat ile ilgili çalışmalarına ışık tutmak ve desteklemek amacıyla ücretsiz kurslar düzenledik. Ulusal gençlik Parlamentosunun düzenlediği 'Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler' kampanyası kapsamında iyi niyet sözleşmesi imzalayarak projeye destek verdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerimizin gelişmesine yönelik desteklerimiz artarak devam edecektir. Genç Dostu Belediye Başkanı ödülünü almak bana büyük gurur vermiştir" dedi.

Kampanya hakkında bilgi veren Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Başkan Yardımcısı ve Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Ayhan Soyfidan, "Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği kolaylaştırıcılığında, Kent düzeyinde oluşturulan Kent Konseyi Gençlik Meclislerinin birlikteliği ile ülke çapında kurumsallaştırılan Ulusal Gençlik Parlamentosu, Türkiye'de gençlerin toplumsal hayata ve karar alma süreçlerine aktif katılımını hedefleyen çalışmaları ile bütüncül bir gençlik politikasını geliştirilmesini desteklemektedir. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde "Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler" kampanyasını gerçekleştirerek 55 il 90 ilçe'de 245 belediye Başkan adayı ile iyi niyet sözleşmeleri imzalayarak kentlerini gençlik ihtiyaçlarına göre planlayarak ilgili çalışmalar yürütülmesini amaçladık. Bu kapsamda Meclis'te gurubu bulunan 4 siyasi partiden birer Belediye Başkanımıza "Genç Dostu Belediye Başkanı" ödülünü vermeyi kararlaştırdık. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın da yaptığı örnek çalışmalar ile bu ödüle layık olduğunu belirterek gençlere vermiş olduğu desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların akabinde Ulusal Gençlik Parlamentosu üyeleri tarafından Genç Dostu Belediye Başkanı ödülü Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a takdim edildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr