Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Uygur'un Sağlığındaki Son Ödülü Genç Denizli'ye

Uygur'un Sağlığındaki Son Ödülü Genç Denizli'ye

Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, tedavi gördüğü hastanede aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Nejat Uygur adına düzenlenen son ödülü aldı.
19.11.2013
Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen II. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali'ne katılmıştı.
Dernek, yedi bölgeden 12 amatör tiyatro grubu ve 200 oyuncunun yer aldığı festivalde ünlü tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına çeşitli kategorilerde ödüller verdi. Yaklaşık 1 hafta önce verilen söz konusu ödüller, sanatçı Uygur adına, sanatçının yaşamında verilen son ödüller oldu. Ünlü sanatçı, rahatsızlığı sebebiyle Medistate Kavacık Hastanesi'ne kaldırılmış ve uzun süredir burada tedavi görüyordu. Sanatçı Uygur, tedavilere cevap vermeyip aramızdan ayrıldı. Geriye, birçok eser ve adına verilen ödüller kaldı.
Genç Denizli Tiyatro Kulübü festivale, 'Savaş Oyunu' adlı oyunla katılmış, Nejat Uygur adına verilen En İyi Oyun, En İyi Yönetmen, Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu ve Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini almıştı. Ödüller ise sanatçının büyük oğlu Ahmet Uygur'un aralarında bulunduğu tiyatronun duayenlerince verilmişti.

Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü oyuncularının geçtiğimiz haftalarda sanatçı adına düzenlenen festivalden 4 kategoride ödül ile dönmelerinin onurunu yaşadıklarını ancak Büyük Usta Nejat Uygur'un ölümüyle büyük üzüntü içinde olduklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: "Tiyatro sanatçımız Nejat Uygur'un bıraktığı eserler ve sanata kattığı değerler Türk tiyatrosunun gelişimine katkı sağlamıştır. Kısa süre önce EMSAD'ın Elazığ'da düzenlediği festivalde, Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü oyuncuları Uygur adına verilen ödülleri alarak bizlere büyük bir onur yaşattı. Bu ödüller onun sağlığındaki son ödüller oldu. Eminim ki Uygur'un öğrencileri onun açtığı yoldan giderek, eserlerini ve oyunlarını sonsuza kadar yaşatacak. Bu vesileyle kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına ve tiyatroya gönül vermiş herkese baş sağlığı diliyorum.”

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr