Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Genç Denizli Tiyatro Kulübü'ne 4 Ödül Birden

Genç Denizli Tiyatro Kulübü'ne 4 Ödül Birden

Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen II. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali'nden 4 ödülle döndü. Yedi bölgeden 12 amatör tiyatro grubu ve 200 oyuncunun katıldığı festivalde Genç Denizli Tiyatro Kulübü tarafından sahneye koyulan 'Savaş Oyunu' adlı tiyatro oyunu festivalin en iyi oyunu seçildi.
11.11.2013
  Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü Elazığ'dan 4 ödülle döndü. Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen II. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali'ne 'Savaş Oyunu' adlı oyunla katılan Genç Denizli Tiyatro Kulübü En İyi Oyun, En İyi Yönetmen, Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu, Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı. Yedi bölgeden 12 amatör tiyatro grubu ve 200 oyuncunun katıldığı festivalde Denizli'yi temsil eden Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü ilk kez kent dışında bir organizasyona katılarak büyük bir başarı elde etti.
   Kültür ve Turizm Bakanlığı, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Harput Hünkar Konağı ve Galaksi Tatil Köyü'nün katkılarıyla düzenlenen festivalde yarışmacılara “Nejat Uygur Sanat Ödülü”nü sanatçının büyük oğlu Ahmet Uygur verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları Pervin Ünalp, Özgür Yüksel ve Alper Tazebaş'ın değerlendirmesi sonucunda Genç Denizli Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen 'Savaş Oyunu' En İyi Oyun, oyunun yönetmeni Hakan Kurt; En İyi Yönetmen, oyuncular İsmet Araç; Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu, Büşra Terzi; Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. 
   Festival kapsamında tiyatro oyunlarının yanı sıra gerçekleştirilen atölye çalışmaları, panel, toplantı ve konferanslarda sanatsal akımlar, sanat üreticilerinin sorunları, tiyatroların sanatsal üretim tarzları konuşuldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr