Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Belediyeden Çevreci Öğrencilere Ödül

Belediyeden Çevreci Öğrencilere Ödül

Denizli Belediyesi, yaz boyunca atık pilleri ayrı toplayan PEV İlkokulu 2-B sınıfı öğrencilerini ödüllendirdi. Atık pilleri ayrı toplama kampanyası kış sezonunda da devam ediyor.
05.11.2013
  Denizli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Naciye Kapukıran ve müdürlük personeli, PEV İlkokulu'na giderek atık pilleri ayrı toplayan öğrencilere ödüllerini verdi.
  Müdür Kapukıran, kampanyada 1. olan 2-B Sınıfı öğrenci Eylül Altıntaş'ı satranç takımıyla ödüllendirirken, Altıntaş'ın sınıf arkadaşları da tişört, şapka ve çevre dergisi dağıtıldı.
  Belediyenin çevre, sağlık, temizlik konularında aldığı birincilik ödüllerinde en fazla katkıyı öğrencilerin sağladığını kaydeden Kapukıran, şöyle dedi:
   'Atık piller çöpe veya çevreye atıldığında içindeki kimyasal maddeler toprağa ve yeraltı sularına karışarak kirliliğe sebep olmakta ve dolayısıyla çevre ve insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Atık pillerin zararını en aza indirebilmek amacıyla Belediyemiz tarafından öğrencilerimize, vatandaşlarımıza yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılmakta, kampanyalar düzenlenmekte, atıkların ayrı toplanmasının önemi anlatılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar neticesinde yıllık ortalama 3000 kg atık pil toplanmakta olup toplanan bu pillerin geri dönüşümü ve bertarafı, doğaya hiçbir zarar vermeyecek şekilde yapılmaktadır. Bizlere bu konuda destek olarak yaz boyunca atık pilleri ayrı toplayan çevreci öğrencilerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyor, herkese örnek olmasını diliyoruz.'
Bu arada, 2013-2014 eğitim öğretim yılı içersinde düzenlenen atık pil toplama kampanyasının devam ettiği, 05 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çevreci okullar ve öğrencilerin ödüllendirileceği bildirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr