Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Denizli Belediyesi adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı

Denizli Belediyesi adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı

Denizli Belediyesi, Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında 3.486 kadına aynı anda pilates yaptırarak İspanya’yı geçip dünya rekoru kırarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı.
03.06.2013
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz pilates kursuna katılan kadınlar, rekor denemesinin yapılacağı Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi'nde saatler öncesinden yerlerini aldı. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için yapılan etkinliğe katılan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Nurcan Dalbudak ile Başkan Yardımcıları ve binlerce vatandaş da bu tarihi ana tanıklık etti.
Pilates yapacak kadınlar Guinnes yetkilileri tarafından tek tek sayıldı. Alana 3 bin 486 kadın geldi. Pilates hocası Aysel Akman eşliğinde, 3 bin 486 kadın aynı anda pilates yaptı. Rekor, 45 dakika yapılan pilatesle kırıldı. İngiltere'den gelen Guinnes Temsilcisi Annabel Lawday, 3 yıl önce İspanya'nın Madrid kentinde 860 kişiyle yapılan pilates rekorunun, Denizlili kadınlar tarafından 3 bin 486 kişiyle kırıldığını açıkladı. Rekorun kırıldığının açıklanmasının ardından coşku en üst seviyeye çıktı.
Guinnes temsilcisi Annabel Lawday, rekorun kırıldığına dair sertifikayı Belediye Başkanı Osman Zolan'a verdi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlili kadınların dünya rekorunu kırdıklarını belirterek, “Artık Denizli adını Guinnes Rekorlar Kitabı'na yazdırdı. Denizli Belediyesi'nin ücretsiz pilates kursuna katılan kadınlarla bu rekoru kırdık. Amacımız kadınlara spor yaptırmaktı. Yaptığımız proje rekorla taçlandı. Denizlili kadınlar bugün tarih yazdı. Belediye olarak her projemize kadınlarımızı dahil ediyoruz. Siz kadınlarımızla başaramadığımız, sonuç alamadığımız hiçbir projemiz yok. Bugün de başarıyı taçlandırdınız” dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nin yapımını ilk ortaya attıklarında bugünleri hayal ettiklerini kaydederek, “Kompleksi işte bu güzellikler için yaptık. Yıllar öncesi biz bu hayali kurduk. Şimdi bu hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi bizlere ayrı bir gurur veriyor. Ben başta Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi
Guinness yetkilisi Annabel Lawday de tercüman aracılığıyla konuşarak, “Burada dünyada yapılmış en büyük pilates etkinliğini izledik. Bir önceki rekor 2009 yılında İspanya’nın Madrid şehrinde 862 kişiyle yapılmıştı. Size mutlulukla söyleyebilirim ki 3 bin 486 kadınla bu etkinliği gerçekleştirerek bir dünya rekoru kırdınız. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.
Pilatese katılan kadınlar rekorun kırılmasının ardından büyük sevinç yaşadı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr