Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz En Fazla Atık Toplayan Okula Ödül

En Fazla Atık Toplayan Okula Ödül

Denizli Belediyesi, ambalaj atıkları konusunda başlattığı kampanyayla şimdiye kadar en fazla atık toplayan okul ve öğrencilerini ödüllendirdi. Devam eden kampanyada, belirlenen kotaları dolduran diğer okulların ödülleri ise 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Başkan Zolan tarafından takdim edilecek.
06.05.2013
    Denizli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; anaokul, ilk ve orta dereceli tüm okullarda 15 Ocak 2013 tarihinde başlattığı ambalaj atığı toplama kampanyası kapsamında en fazla ambalaj atığı biriktiren Fahri Akçakoca Anaokulu’nu ödüllendirdi.
   Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Naciye Kapukıran, Fahri Akçakoca Anaokulu’na giderek ödülleri takdim etti. Ödül törenine; Milli Eğitim Şube Müdürü Şener Bayram da katıldı. Başkan Yardımcısı Gökoğlan; belediyenin çevre, sağlık, temizlik konularında aldığı birincilik ödüllerine en fazla katkıyı öğrencilerin sağladığını ifade etti.
    Esas ödüllerin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde verileceğini kaydeden Başkan Yardımcısı  Gökoğlan, şöyle dedi:
   "Geri dönüşümle ilgili başlattığımız kampanyada 1. gidiyorsunuz. Kampanya 1 Haziran 2013’e kadar devam edecek. Esas ödülü 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde vereceğiz. 2012 yılında Denizlimiz Türkiye’nin en temiz kenti seçildi. Daha önce 2009’da En Çevreci Kent seçilmiştik. Çevre konusunda elde etmiş olduğumuz başarılarda öğrencilerimizin katkıları göz ardı edilemez. Ambalaj atıkları konusunda da başarıyı öğrencilerimizle birlikte yakalıyoruz. Küçük öğrencilerimizi eğitmeye ve bilinçlendirmeye dayalı bu kampanyaya olan ilgiyi memnuniyetle karşılayarak kampanyaya olan katkılarından dolayı Fahri Akçakoca Anaokulu öğrencilerine, öğretmen ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr