Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Ambalaj Atıkları ve Pilleri Ayrı Toplayan Okullara Ödül

Ambalaj Atıkları ve Pilleri Ayrı Toplayan Okullara Ödül

Denizli Belediyesi, başlattığı kampanyayla okullarda ambalaj atıkları ve pilleri ayrı toplayıp en fazla pil ve atık toplayan okulları ve buradaki tüm öğrencileri ödüllendirecek.
16.01.2013
  Denizli Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilk ve orta dereceli tüm okullarda yeni bir kampanya başlattı.
  Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan da, söz konusu kampanyalar hakkında bilgi verdi.
  Belediyenin çevre, sağlık, temizlik konularında aldığı birincilik ödüllerine en fazla katkıyı öğrencilerin koyduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Gökoğlan, şöyle dedi:
‘Çevre hususunda çevre konusunda ne başarı elde etmişsek bunu okullardaki öğrencilerimizle başardık. Ambalaj atıkları ve pil toplama konusunda da başarıyı öğrencilerimizle yakalayacağız. Tüm öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin kampanyamıza vereceği destekle yine Türkiye ve dünyaya örnek olmak istiyoruz.
   Kampanyamız, ilkokul ve orta okullarda ambalaj atıklarının ayrı toplanmasına yöneliktir. Çalışmada en fazla ambalaj atığı toplayan okullara çeşitli ödüllerimiz olacak. 1 Haziran 2013’e kadar toplama işlemi devam edecek ve bu proje her yıl düzenli olarak yapılacaktır. Ayrıca bu başarıyı sağlayan okullardaki tüm öğrencilere de sürpriz hediyelerimiz olacak. Denizli Belediyesi bilindiği üzere tüm projelerini çevre hassasiyetini gözeterek yapıyor. Bu konuda başarılı olmayı hedefliyoruz. Ödüller 5 Haziran Çevre Günü’nde dağıtılacak. Ayrıca ambalaj atıkları kampanyasının yanında atık pillere yönelik de bir kampanyamız var. Yine aynı şekilde okullarda uygulayacağız. Okullarda konuşan, sesli, ışıklı pil toplama ünitelerimiz var. Kentimizdeki toplanan pil karşılığında çeşitli hediyelerimiz olacak.’


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr