Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Karikatür Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Karikatür Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Denizli Belediyesi, İssimo Home Tekstil ve Karikatürcüler Derneği Denizli Şubesi, tarafından düzenlenen ‘Ekoloji ve Teknoloji’ konulu ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
07.12.2012
  Ödül töreni ve sergi açılışına, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker ile dereceye girenler ve çok sayıda karikatür sanatına ilgi duyan sanatseverler katıldı.
   Başkan Zolan açılışta yaptığı konuşmada, karikatürün bir çizgiyle ciltlerce kitap şeklinde konuyu anlatılabilecek bir sanat olduğunu kaydederek, ‘ekoloji ve teknoloji adına bir yarışma düzenlemekten son derece memnunuz. Bu sene Türkiye’de genelinde yapılan değerlendirmede Türkiye’nin en temiz kenti ödünlünü aldık. Birçok çevre ve sağlık ödülü alan bir belediye ve kentiz. Bu nedenle ekoloji ve çevre söz konusu olunca hemen yarışmada yer almak istedik. Türkiye’de en çok katılım sağlanan yarışma gerçekleşti. Arzumuz her sene değişik temada karikatür yarışması düzenlemektir. Karikatürle anlatılan bir olay binlerce kelimeyle anlatılamayabilir. Bu nedenle karikatürü seçtik ve gelecek yıllarda bunu sürdürmek istiyoruz’ dedi.
   Denizli Valisi Abdülkadir Demir de, ‘Yarışmayı düzenleyenleri yürekten kutluyorum. Karikatür her gün gördüğümüz ancak farkına varmadığımız konuları bizlere hatırlatan ve bazen bir ömür boyu unutmadığımız etki yaratan bir sanat dalıdır. Konuda, sanayi şehrinde çevrenin unutulmamasıyla anlamlı seçilmiş. Belediyemiz klasik belediyeciliğin çok ötesinde güzel işlere imza atıyor. Sanatla kültürle çok önemli işler yapıyor. Bu yarışmada onların taçlandığı işlerden bir tanesidir. Başkanımızın şahsında tüm ekibini kutluyorum. Gerek firmamız ve gerekse de karikatürcüler derneğimiz güzel bir çalışmayla bizlere farkında olmadığımız konularda farkındalık yarattılar. Hepsine saygılar sunuyorum’ dedi.
   Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker konu hakkında kısa bir konuşma yaptı.
   Daha sonra ödül törenine geçildi. Denizli Valisi Abdülkadir Demir 1. olan Musa Gümüş’e, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan 2.’lik ödülünü alan Burak Ergin’e, Başarı Tekstil Yönetim Kurulu Adına Hakan Işılak 3’lük ödülünü Ali Şur’a ödül verdi. Programda ayrıca mansiyon ödülleri alan Ahmet Öztürk Levent, Muammer Kotbaş, Serpil Kar, Denizli Belediyesi Özel ödülünü alan Emrah Arıkan’a, 18 yaş altı kategoride ödül alanlar Eliz Tuğba Adem’e, Ayşe Karabulut’a ve Doğa Yalçın’a ve Burcu Tosunoğlu’na da ödülleri verildi.
   Ardından yarışmaya katılan ve dereceye girenler eserler, açılan sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr