Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Denizli Belediyesi’nin Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Denizli’de Kültür ve Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Ödül alan eserler, açılan sergiyle Denizlili fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.
01.12.2012
   Ödül töreni ve sergi açılışına, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, DEFSAD Başkanı Atilla Ağırbaş, Denizli Belediyesi önceki başkanlarından Ziya Tıkıroğlu ile çok sayıda sanatsever katıldı.
   Başkan Zolan, açılışta yaptığı konuşmada yarışmanın sonucundan ziyade yarışmaya katılan 1288 eserin Denizli’yi anlatması açısından önemine işaret ederek, şöyle dedi:
‘Yarışmaya, Denizli’mizin farklı yerlerinde çekilmiş, kentimizin yaşamını ve kültürünü anlatan birbirinden değerli 1288 fotoğraf geldi. Jürinin zorlandığını düşünüyorum. O 1288 ödülü bizlere gönderen ve eserlerini bizlerle paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Sonuçtan ziyade Denizli’nin o sabitlenen güzelliklerini bırakabilmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her yıl değişik temalarda bu sanatın yaşatılması adına çeşitli yarışmalar düzenlemek istiyoruz. İnşallah yarışmanın gelecekte uluslararası düzeyde yapılabilmesini sağlarız.’
   AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, gerek belediyeye ve gerekse derneğe böyle bir ekinlik sundukları için teşekkür ederek, ‘Geçmişimizle ilgili ne kadar çok resmimiz olursa, geleceğe de o kadar güzel kareler bırakırız. Bunun için fotoğraf sanatını önemsiyorum. Geçmişte çekilen o eski fotoğrafları gördüğümde çok etkilenirim. İnşallah bu fotoğraflar da, hem fiziki hem de manevi değerlerin korunması adına son derece önemli bilgi ve belge olacaktır. İnşallah başkanımızın da dileği olan bu sergi ve yarışmaların uluslararası düzeyde gerçekleşmesini diliyorum’ dedi.
   Daha sonra ödül törenine geçildi. Milletvekili Zeybekci, Belediye Başkanı Osman Zolan, DEFSAD Başkanı Ağırbaş, önceki belediye başkanlarından Tıkıroğlu ve Emniyet Müdürü Bulut, dereceye girenlere, plaketlerini ve ödüllerini verdi. Buna göre birinci 5000 TL, ikinci 3000 TL, üçüncü 2000 TL ödül alırken 3 yarışmacıya her biri için 500 TL mansiyon ödülü verildi. Bu arada, Denizli Belediyesi Özel Ödülü 1000 TL ve DEFSAD Özel Ödülü ise 750 TL de sahiplerini buldu.
Ardından yarışmada sergilenmeye değer bulunan 44 eser açılan sergiyle Denizlili fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.
   Denizli Belediyesi, DEFSAD işbirliğiyle düzenlenen ‘Denizli Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması’na, Türkiye’nin dört bir tarafından yarışmacılar katılmıştı. 1288 eserin yer aldığı yarışmada, jürinin değerlendirmesi sonucunda 1’liği Aydın’dan Zeki Yavuzak, 2’liği Bursa’dan Gürsel Egemen Ergin, 3’lüğü Aydın’dan Hatice Akyol elde etmişti. 
   Mansiyon’u ise Aydın’dan Murat Tosun ve Denizli’den Kadir Gereli’ye, Denizli Belediyesi Özel Ödülü Denizli’den Veli Aydoğdu’ya, DEFSAD Özel Ödülü de Aydın’dan Refik Karacaoğlu’na almaya hak kazanmıştı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr