Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz En Güzel Bahçe Yarışmasında Ödül

En Güzel Bahçe Yarışmasında Ödül

Denizli Belediyesi, Denizli’nin en güzel bahçesini seçti. Yarışma sonucunda 1, 2. ve 3. olan yarışmacılara daha önce ödülleri verilirken diğer tüm yarışmacılara da mansiyon ödülleri dağıtıldı.
28.06.2012
   Sürdürdüğü çevresel politikalar ile Türkiye’nin En Çevreci Belediyesi unvanını elinde bulunduran Denizli Belediyesi, kamuoyunun çevreye olan duyarlılığını artırmak için teşvik edici çeşitli yarışmalar düzenliyor.
  En güzel bahçe yarışması da, her yıl geleneksel olarak düzenlenecek. ‘Denizli’nin en güzel bahçesi benim bahçem diyenlerin’ katıldığı yarışmada, bahçede bakım, temizlik, bitkilerin uyumu, oluşturulan bitki veya çiçek şekilleri, budama şekli ve bakım kalitesi değerlendirildi. Yarışmada, birinci Bayin Koçoğlu’nun bahçesi, ikinci Şeref Altıntaş’ın bahçesi ve Ruhber Yıldız’ın bahçesi ise 3. oldu ve bahçe sahipleri ödüllerini daha önce düzenlenen programla almıştı.
  Diğer yarışmacılar da bahçeleri ziyaret edilerek çeşitli çiçeklerden oluşan mansiyon ödülüyle ödüllendirildi. Denizli Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Naciye Kapukıran da Aktepe Mahallesi’nde yarışmaya katılanları ziyaret ederek çiçekleri dağıttı. Müdür Kapukıran, yarışmayla insanlarda çevre bilincinin artırılmasının amaçlandığını kaydederek, daha temiz ve daha güzel bir Denizli için herkesten destek beklediklerini sözlerine ekledi.
  Yarışmada birinci olana ödül olarak bahçe mobilyası, ikinciye çim biçme makinesi, üçüncüye bahçe bakım seti verilmişti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr