Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz En Fazla Kan Bağışlayanlara Ödül

En Fazla Kan Bağışlayanlara Ödül

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin Kızılay’a her türlü desteği verdiğini, vermeye de devam ettiğini söyledi.
18.06.2012
   Kızılay Kan Merkezi, Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Madalya ve Plaket töreni düzenledi. Törene, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türkiye Kızılay Derneği Ege Bölge Gökhan Gök, Denizli Şube Başkanı Habib Yıldız ve çok sayıda ödül almaya hak kazanan davetli katıldı.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, kan bağışının önemine işaret ederek,’ ‘Bu salonda bulunan herkes kan vermeyi ve kan ihtiyacının iyi biliyor. Gönüllü bağışlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Kan vermek önemlidir. Vatana kan vermek ve vatanın üzerinde yaşayan insanlara kan vermek çok önemlidir. Kızılay’da kurum olarak önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Delikliçınar Meydanı’nda hiçbir araç bulamazsınız. Orada stant bile açtırmıyoruz. Bayramyeri Meydanı’nda da durum böyledir. Sadece ve sadece Kızılay’ın aracı buralarda bulunabilir, kan vermek isteyenlerimize yardım edebilir. Bizde Kızılay için görevimiz ve üzerimize düşen neyse yapmaya devam edeceğiz. Şuandaki Merkez Kızılay Binamızda belediyemizce verilen binadır’ dedi.
   AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, bir kişiyi kurtarmanın bütün insanlığı kurtarmakla eş değer olduğunu ifade ederek, ‘Sizler kan vererek bir kişiyi değil bütün insanlığı kurtardınız. Kızılayımız ise dünyanın her yerinde dalgalanan bayrağımızdır. Pakistan, Hindistan ve diğer tüm ihtiyaç duyulan yerlerde Kızılay’ı görürsünüz. Biz ziyaretlerimizde Kızılay’ı oralarda görünce guru duyuyoruz. Kızılay’mızı bugünlere getiren herkesten Allah Razı olsun’ dedi.
   Denizli Valisi Abdülkadir Demir ise Türkiye ve dünyada kimin başı dara düşse yardımına ilk koşan kuruluşların başında Kızılay’ın geldiğini belirterek, ‘Kızılay, Türkiye’nin gururudur. Ülkemizin ve dünyanın dört köşesinde Kızılay’ın yardım elini görürüz. Denizli’miz ise her işte olduğu gibi Kızılay’a kan bağışlama işinde de öncü bir ilimizdir. Kan veren herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.
   Denizli Şube Başkanı Habib Yıldız da bir konuşma yaparak günü önemine işaret etti.
Daha sonra, kan bağışında bulunan, kişi, kurum ve kuruluşlarla Kızılay’a çeşitli destekte bulunan kurumlara plaket verildi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr