Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz 6 Yıl Kızını Omuzunda Taşıyan Anneye Ödül

6 Yıl Kızını Omuzunda Taşıyan Anneye Ödül

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü ve Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında yılın annesini belirlendi. Buna göre, doğuştan engelli kızı Beyza Nur’u (14), 6. sınıfa kadar omzunda taşıyarak okula götüren anne Mahire Babuçoğlu, yılın annesi seçildi.
15.05.2012
  Kadın Meclisi’nin 13 Mayıs Anneler Günü ve 10-16 Mayıs Engeliler Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Meclis üyesi kadınlar son olarak yılın annesini belirleyerek ödüllendirdi.
  Anemon Otel’deki programa AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan, Kadın Meclisi Başkan Ayşe Doğan ile çok sayıda meclis üyesi kadın ve protokol üyelerinin eşleri katıldı. Programda, annesini ve eşini yıllar önce kaybeden ve acılarını hala yüreğinde hissettiğini ifade eden Sevim Ayhan, annesine yazdığı ‘Annem’ şiirini okudu.
   AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak da, TBMM’nin gerek kadınlara ve gerekse engellilere yönelik yapılan çalışmaları anlattı. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan da, çocuklarını büyütürken karşılaştığı zorlukları misafirlerle paylaştı. Konuşmaların ardından yılın annesi ödüllendirildi. 14 yaşındaki kızı Beyza Nur’u 6. sınıfa kadar omuzlarında okula götüren anne Mahire Babuçoğlu yaşadıklarını anlattı. Kızının doğum sırasında oksijensiz kalması sonucu bedensel engelli olduğunu ifade eden Babuçoğlu, ‘Kızımı 6. sınıfa kadar omuzlarımda okula götürdüm ve hala öyle götürüyorum. 14 yaşına kadar tekerlekli sandalye istemedim ve kullanmayacağız. Biliyorum ki kızım birgün iyileşecek’ dedi.
Daha sonra Milletvekili Dalbudak, Berrin Zolan ve Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Doğan, Mahire Babuçoğlu’na ‘yılın annesi’ ödülünü verdi.
   Etkinlikler, Kadın Meclisi annelerinin oluşturduğu Halk Oyunları ekibinin Zeybek oyunuyla devam etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr