Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Şampiyonada Ödüller Sahiplerini Buldu

Şampiyonada Ödüller Sahiplerini Buldu

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Münazara Kulübü’nün bu yıl ilkini gerçekleştirdiği, 1. Denizli Liselerarası Münazara Şampiyonası sona erdi. Çeşitli konuların ele alındığı münazarada TEV Anadolu Lisesi 1. olurken en iyi konuşmacı da Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Büşra Çalışkan seçildi.
06.04.2011

   Gençlik Meclisi ve PAÜ’nün işbirliğinde DTO (Ticaret Odası), DSO (Sanayi Odası), DTB (Ticaret Borsası), DENİB (Denizli İhracatçılar Meclisi), Denix, Tümay, TBD (Türkiye Bilişim Derneği), Aksiyon Derneği ve Microsoft Türkiye’nin sponsorluğunu üslendiği 1. Denizli Liselerarası Münazara Şampiyonası’nın finali PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 
 
Münazaraya, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Denizli Belediyesi önceki başkanı Nihat Zeybekci, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Milli Eğitim Müdür Vekili Ragıp Çelik, DTO, DSO, DTB, DENİB, DENİX, TÜMAY, TBD yetkileri de katıldı. 
  
Münazara finalinde, ‘dövüş sponsorları yasaklanması, milletvekillerinin yarısının 35 yaş altında olması, sigaranın tamamen yasaklanması, bilgisayar oyunlarının yasaklanması ve organ naklinde öncelik konularında 21 liseyi eleyen TEV Anadolu Lisesi ve Hasan Tekinada Anadolu Lisesi ekipleri karşılaştı. TEV ekibi devlet okullarının özelleştirilmemesi gerektiğini savunurken Hasan Tekinada Anadolu Lisesi ekibi ise bütün devlet okullarının özelleştirilmesi gerektiğini iddia etti. Yaklaşık 2 saat süren münazara sonunda TEV ekibi, jürinin değerlendirilmesiyle 1. Denizli Liselerarası Münazara Şampiyonası’nda 1. oldu. Jüri, Büşra Çalışkan’ı ise münazaranın en iyi konuşmacısı seçti. 
  
Başkan Zolan, Nihat Zeybekci ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Bağcı, şampiyonanın 1. ve 2’leri ile en iyi konuşmacıya ödüllerini verdi. Başkan Zolan, yarışmanın kaybedeni bulunmadığını ifade ederek, ‘Burada uzun süren bir etkinliğe şahit olduk. Gerçekten sonucu da çok güzel oldu. Bu yarışmanın kaybedeni yok. Burada gelip tartışabiliyorsak bir konu hakkında inanmasak bile savunma gayreti gösterebiliyorsak hepimizin en büyük kazancı budur. Gençlerimiz gerçekten alt yapı anlamında kendilerini yetiştirmişler, geleceğe umutla bakabiliyoruz. Akşamları TV’lerdeki yorumcuların seviyesinin üzerinde olduğunuzu gördüm. Çok memnun oldum başarılarınızın devamını diliyoruz’ dedi.
   
PAÜ Rektörü Prof. Dr. Bağcı da, ‘Zıtmış gibi kabullenilemeyecek gibi fikirlerin tartışıldığı münazara sonunda aynı yerde birleşip dostluk, kardeşlik ve kabullenebilirliğin olması gerektiğini münazaradan anlıyoruz. Bunun bir göstergesini bugün arkadaşlar bizlere gösterdi. Münazaraya katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum’ dedi.
  
Daha sonra ödüller sahiplerine verildi. TEV ekibi öğrencileri 4 adet dizüstü bilgisayar ve 1 yıllık ücretsiz dershane eğitimiyle, Hasan Tekin Ada ekibi de kamera ve mp4 çalarla ödüllendirildi. En İyi Konuşmacı Çalışkan da dizüstü bilgisayar hediyesini aldı.   


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr