Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Türkiye'nin En İyi Projesi "Genç Denizli"

Türkiye'nin En İyi Projesi "Genç Denizli"

Hayata geçen başarılı projelerden biri olan Genç Denizli Projesi, Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda düzenlenen Proje Yarışması’ndaki İl Belediyeleri Kategorisi’nde ‘En İyi Projeler’ ödülüne layik görüldü.
30.03.2010

Son 6 yılda sayısız hizmetlerle buluşan Denizli, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci Dönemi ile birbiri ardına gelen ödüllerle de tanıştı. Hayata geçen başarılı projelerden biri olan Genç Denizli Projesi, Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda düzenlenen Proje Yarışması’ndaki İl Belediyeleri Kategorisi’nde ‘En İyi Projeler’ ödülüne layik görüldü.

105 Proje 'En İyi Proje' Seçilmek İçin Yarıştı
27-28-29 Mart tarihlerinde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu Ankara’da gerçekleşti. AK Parti Genel Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleşen sempozyumun ana konusunu ‘Sosyal Belediyecilik’ teması oluşturdu. Sempozyuma; Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Üç gün bildiri sunumlarıyla ve sosyal programla süren Sempozyumda, ilk gün 500’e yakın Büyükşehir, İl ve İlçe belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri yer aldı.

Genç Denizli Projesi , 'En İyi' Ödülünü Aldı
Sempozyum kapsamında düzenlenen Proje Yarışması'nda Büyükşehir Belediyeleri, İl Belediyeleri ve İlçe Belediyeleri Kategorilerinde değerlendirilen 21 proje ödül adlı. Denizli Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında katıldığı Genç Denizli Proje’si İl Belediyeleri kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülüne sahip oldu.
Başbakan Erdoğan’ın ağzından çıkan ilk isim Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin ismi oldu. Genç Denizli Projesi ile ‘En İyi Projeler’ arasında yerini alan Başkan Zeybekci, Denizli’ye yeni bir ödül daha kazandırmanın onuru ile ödülünü Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın elinden aldı. Başkan Zeybekci Dönemi ile birlikte birbirinden büyük projelere ev sahipliği yapan Denizli, bir ödülle daha taçlanmanın gururunu yaşadı.
 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr