Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Türkiye'nin En İyi Gençlik Meclisi

Türkiye'nin En İyi Gençlik Meclisi

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi
15.10.2009

    Denizli Belediyesi başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin “En Çevreci Belediyesi” unvanını elde eden Denizli, bu kez de Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin elde ettiği başarıyla gururlandı. Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi. 30 Eylül– 4 Ekim tarihleri arasında Kuşadası-Aydın’da yapılan Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun 5.Genel Kurulu’na 81 ilden katılan delegelerin oyları ile birinci seçilen Gençlik Meclisi’nin yürüttüğü çalışmalar büyük beğeni topladı.

    Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi bu sene gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarıyla, demokratik bir seçim sonucunda Devlet Bakanı Danışmanı Mustafa Dırık, Türkiye İstatistik Kurumundan İrfan Çöllüoğlu, Yerel Gündem 21 Programı Türkiye Koordinatörü Sadun Emrealp ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Demokratik Yönetişim Program Müdürü Leyla Şen’den oluşan jüri ve Ulusal gençlik Parlamentosu delegelerinin oyları ile “Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi” seçildi.
  
    Çalışmaları ve ortaya koyduğu projelerle diğer aday illerden daha fazla beğeni ve takdir toplayan Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi “2008-2009 En İyi Gençlik Meclisi” ödülüne layık görüldü. Denizli yerelinde gerçekleştirilen AB projeleri, “Meyve Çekirdekleri Ağaç Olsun”  projesi, Bilişim ve kişisel gelişim üzerine gerçekleştirilen eğitimler ve özellikle “Eğitim İçin El Ele” projesi dikkat çekerek, yerel gençlik meclislerine örnek gösterildi.  Denizli Gençlik Meclisi çalışmalarında hassasiyet gösterilen toplumsal cinsiyet eşitliği ve demokratik katılım, Ulusal Gençlik Parlamentosu delegelerinin takdirini aldı.

    Beş gün süren toplantılarda geçmiş dönemdeki çalışmalar değerlendirilirken aynı zamanda önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında da atölye çalışmaları yapıldı. Her ilden katılan gençlik meclisi temsilcileri ile yapılan toplantılarda; UGP Çalışma Yönergesi, UGP 2009-2010 İş Planı, Bütüncül Gençlik Politikasına Katkılar, Kent Konseyi Gençlik Meclisleri’nin Kurumsallaşması, UGP ve Kent Konseyi Gençlik Meclisleri’nin Sürdürülebilirliği, UGP Çalışmaları ve Yeni Fikirler ve CS/ÜS çalışmaları” konulu atölye çalışmaları yapıldı.

Genel Kurul toplantısında aynı zamanda 2008 – 2009 döneminde tüm gençlik meclislerinin yerelde yaptığı çalışmalar değerlendirildi.
 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr