Ana Sayfa Projelerimiz Meydan ve Çarşı Kent Meydanı Projesine adım adım yaklaşılıyor

Kent Meydanı Projesine adım adım yaklaşılıyor

Denizli Valiliği’nin arkasında yer alan DSİ Hizmet Binaları’nın bulunduğu alanın Denizli Belediyesi’ne devri yapıldı. Gerçekleştirilen sembolik devir teslim buluşmasında Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yıllardır hizmet binasının girişinde yer alan tabelayı DSİ Şube Müdürü Nuri Ünlü’ye verdi.
Denizli Belediyesi, Denizli Valiliği’nin arkasında yer alan DSİ Hizmet Binaları’nın bulunduğu alanın devrini aldı. Gerçekleştirilen sembolik devir teslim buluşmasında konuşan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “En kısa sürede Denizli’nin özlemini duyduğu meydana kavuşmasını sağlayacağız” dedi.

Devir teslimi için bir araya gelen her iki kurumun temsilcileri yıllardır Denizli’ye hizmet vermiş olan DSİ Hizmet Binaları önünde son kez hatıra fotoğrafı çektirdi. Binanın girişinde bulunan tabelayı ise Başkan Zolan ve Ünlü birlikte çıkardı.

Milli Emlak Müdürlüğü’nün de oluruyla gerçekleştirilen tahsis değişikliği sonrası DSİ’nin Denizli Belediyesi’ne ait Gümüşler’de ki binaya taşınması ile boşalan binaların bulunduğu alan da yapılacak her türlü değişiklikte tasarruf hakkı artık Denizli Belediyesi’nde olacak.

Uzun yıllar bu mekanda Denizli’ye hizmet ettiklerini belirten DSİ 212 Şube Müdürü Nuri Ünlü, “ Buranın bizim için önemi büyük. Yıllarca bu mekanda hizmet verdik. Hayatımızda silinemez izler bırakan bu mekanı gönül rahatlığıyla Denizli Belediyesi’ne devrediyoruz. Denizli için hayırlı bir iş için burayı terk ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Gümüşler’de ki Denizli Belediyesi’ne ait binaya taşındık. Eminim ki Denizli Belediyesi bu alanı çok güzel düzenleyerek Denizlililerin hizmetine sunacak” dedi.


DSİ’nin uzun yıllar bu binalarda Denizli için güzel işler yaptığına dikkat çeken Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Fonksiyon itibariyle artık işlevini yitiren ve şehrin merkezinde kalan bir yapılaşmaya sahip bu alanın devriyle birlikte Denizli’nin ihtiyaç duyduğu meydana kavuşması için bir adım daha ilerlemiş olduk. Denizli’nin sıkıntısını çektiği meydan eksikliğini ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Daha önce öğretmen evi ve meslek liselerini bu alandan taşımıştık. Şimdi de DSİ’nin Gümüşler Belediyesi olarak bilinen binaya taşınması ile birlikte hayalini kurduğumuz kent meydanı projesine en kısa sürede başlamayı planlıyoruz. Burada Denizli’ye, Denizlililere soluk aldıracak bir düzenleme yapacağız. Sadece kent yaşayanlarının değil kuracağımız kent müzesi ile turistlerinde uğrak yeri olacak. Denizli’ye yakışır, insanların vakit geçirmekten keyif alacağı bir meydan yaratmak için elimizden geleni yapacağız. Bu dönüşüme, bu kurumlar arası takası sağlayan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr