Ana Sayfa Projelerimiz Köprülü Kavşak Dev Projede Antalya-İzmir istikameti de trafiğe açıldı

Dev Projede Antalya-İzmir istikameti de trafiğe açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş istikametinin trafiğe açılmasının ardından Antalya-İzmir istikameti de trafiğe açıldı.
Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu, İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan Üçgen Köprülü Kavşakları projesi sona doğru yaklaşıyor. Vatandaşların trafik çilesine bir an önce son vermek için gece gündüz çalışan Denizli Büyükşehir Belediyesi, İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş yönünü trafiğe açmasının ardından Antalya-İzmir istikametini de trafiğe açtı. 17 ayaktan oluşan 2 şeritli ve toplam 838 metreden oluşan viyadüğün tamamlanması ve bağlantı yollarının yapılması ile birlikte İzmir-Antalya ve Antalya-İzmir istikametleri kesintisiz ulaşımla tanıştı. Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde yapılan bu açılış ile birlikte İzmir ve Antalya Karayolları geliş-gidiş istikametinde trafiğe açılmış oldu.

Ankara-Denizli ulaşımı yan yollardan sağlanıyor

Öte yandan Ankara-Denizli istikameti ulaşımı da yan yollardan sağlanmaya başladı. Ankara'dan gelen araçların Otogar ve Denizli merkez yönüne ulaşımı yan yollardan sağlanıyor. Üçgen Köprülü Kavşakları Projesi'nde Denizli-Ankara ve Ankara-Denizli ulaşımını sağlayacak tünellerde de sona gelindiği işaret edildi. Tünellerin perde imalatlarının tamamlandığı kaydedilirken, duvar traverten kaplama çalışmalarının ve dolgu işlemlerinin sürdüğü, kısa süre sonra ise asfaltlama işlemlerine başlanacağı belirtildi.

Kesintisiz ulaşım

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin şehir içi ve şehirler arası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen Köprülü Kavşaklarının tamamlanmasıyla birlikte trafikte büyük bir sıkıntının geride kalacağını söyledi. Bir süre önce İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş yönü istikametlerinin trafiğe açıldığını kaydeden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Denizli'nin ilk ard germe tekniği ile yapılan viyadüklerimizi tamamlayarak İzmir ve Antalya yönlerini trafiğe açtık. Vatandaşlarımız bu yönlere artık bekleme yapmadan seyahat edebiliyor. Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah diğer yollarımızı da kısa süre içinde hizmete alacağız."

Hal Köprülü Kavşağı da açılıyor

Denizli'nin en büyük sorununun trafik olduğunu, bunu çözebilmek için kentin 4 bir tarafından milyonlarca liralık ulaşım yatırımı yaptıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, İzmir-Denizli istikametinde trafiğe açtıkları Hal Köprülü Kavşağını da bir kaç gün içinde çift yönlü olarak trafiğe açacaklarının müjdesini verdi.
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr