Ana Sayfa Projelerimiz Köprülü Kavşak Başkan Zolan: “Söz verdik, yaptık”

Başkan Zolan: “Söz verdik, yaptık”

100 günde dev bir eser daha... Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamındaki en büyük ulaşım yatırımlarından biri olan Zeybek Kavşağındaki yeni köprülü kavşak hizmete girdi. 100 günde yapılan dev hizmet trafik kazalarının önüne geçerek olası can ve mal kayıplarını engelleyecek, bölgedeki trafik yoğunluğunu sonlandıracak.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Proje kapsamında sözünü verdiği dev ulaşım yatırımlarından biri olan Zeybek Kavşağı’ndaki yeni köprülü kavşak hizmete girdi. 100 günde yapılan dev hizmet trafik kazalarının önüne geçerek olası can ve mal kayıplarını engelleyecek, bölgedeki trafik yoğunluğunu sonlandıracak. Denizli-Ankara Karayolu ulaşımını sağlayacak köprülü kavşakta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün güzel bir işin daha hizmete alımını yaşıyoruz. Uzun zamandan beri konuşulan, kısa bir süre önce yapımına başladığımız ve hızlı bir çalışmayla tamamladığımız köprülü kavşağımızı bugün hizmete açıyoruz” diye konuştu.

“Bekleme süresini sıfırlıyoruz”

Kavşakta geçmişte yaşanan sıkıntıları anlatan Başkan Zolan, “Denizlimizdeki ulaşıma katkı sağlayacak bu kavşakta daha önce 3-4 kez ışıkların yanıp sönmesi beklenirdi. Aynı zamanda birçok ölümlü kazanın olduğu bir kavşaktı. Şimdi o bekleme süresini sıfırlıyoruz, inşallah kazaların olmamasını arzu ediyoruz. Bununla ilgili tedbirleri bu kavşakları yaparak almış olduk. Denizlimize güzellikler yapmaya her gün bir eser koymaya, Denizlililerin desteğiyle, Allah’ın izniyle devam ediyoruz. Bugün de böyle bir hizmeti açmış olduk” dedi. Alınan tedbirlerle trafik anlamında en az sıkıntı oluşturacak şekilde alternatif yollar belirlediklerini kaydeden Başkan Zolan, “Üçgen’de de aynı şekilde sıkıntı çok az yaşanıyor. İnşallah bu şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

“Söz verdiğimiz gibi en kısa zamanda yaptık”

Projenin yaklaşık 100 günde tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Söz verdiğimiz gibi en kısa zamanda yaptık. Yaparken de insanlarımıza sıkıntı vermeyelim diye düşündük. Bazı büyük illere baktığımız zaman, oradaki köprülü kavşaklarla bunun hiçbir farkı yoktur. Sürelere baktığımız zaman üçte biri sürede tamamladık ve hizmete aldık. Denizlimizin en büyük sorunu, en büyük ihtiyacı ulaşım. Ulaşımla ilgili talepler geliyor. Bu nedenle bütçemizin yüzde 60’ndan fazlasını ulaşıma ayırıyoruz. İnşallah ulaşım sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımız sürecek.”

“Denizlililere çok teşekkür ediyorum”

Denizli için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: “Ne yaptığımızı, hesaplı kitaplı bir şekilde çok iyi biliyoruz. Onun için ben bu çalışmaların sıkıntısına katlanan tüm hemşehirlerime çok çok teşekkür ediyorum. Günlük değil kalıcı işler yapma gayretindeyiz. İnşallah bunu hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Bu güzelliklerle de insanlarımız mutlu olsun. Denizli daha da gelişsin istiyoruz. Çünkü insanımız her şeyin en iyisine en güzeline layık. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Sürücülerden kornalı selam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, daha sonra yeni köprülü kavşağı araçla geçti. Gazetecilerle özçekim yapan Başkan Zolan vatandaşlarla da bir süre sohbet etti. Kavşaktan geçen araç sürücülerinin memnuniyetlerini korna çalarak belirtmesi dikkat çekerken, Başkan Osman Zolan da sürücülere el sallayarak cevap verdi.

Vatandaşlardan tam not: “Biz istiyoruz, Başkanımız yerine getiriyor”

Hizmete açılan yeni köprülü kavşak vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Mahalle sakinlerinden Ayşe Ulu, “Osman Başkanımız sağ olsun. Başkanımız kazaların olmaması için bu köprüyü yaptı. Çok memnunuz. Allah onu başımızdan eksik etmesin” dedi. Emekli Ramazan Çaylı, “Vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Ali İhsan Demirağ ise, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Biz istiyoruz, Başkanımız yerine getiriyor. Başkanımızın Denizli’de uzun yıllar Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet vermesini istiyorum” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr