Ana Sayfa Projelerimiz Köprülü Kavşak Köprülü Kavşaklar Ulaşımın Can Damarı

Köprülü Kavşaklar Ulaşımın Can Damarı

Denizli Belediyesi'nin ulaşıma yönelik gerçekleştirdiği en önemli hizmetlerin başında gelen ve adeta kent trafiğinin can damarı olan köprülü kavşaklar hem kesintisiz trafik akışı sağlarken hem de Denizli'ye gerçek bir dünya kenti görünümü kazandırdı. 10 yılda 9 adet köprülü kavşağı hizmete sunduklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Hizmete sunduğumuz köprülü kavşaklar ile bir zamanlar Denizli giriş çıkışlarında yaşanan keşmekeşliği ortadan kaldırdık" dedi.
Denizli Belediyesi'nin son 10 yılda hizmete sunduğu 9 adet köprülü kavşak adeta kent trafiğinin can damarı oldu. Belediyenin ulaşıma yönelik gerçekleştirdiği en önemli hizmetlerin başında gelen köprülü kavşaklar hem kesintisiz trafik akışı sağlarken hem de Denizli'ye gerçek bir dünya kenti görünümü kazandırdı. İzmir yönünde İstasyon, Sümer, Bakırlı Köprülü Kavşakları, Ankara yönünde Dokuzkavaklar, Sevindik, Pamukkale Köprülü Kavşakları, Antalya yönünde Deliktaş, Fatih ve Kayıhan Köprülü Kavşakları ile şehirler arası trafik akışını hızlandıran Denizli Belediyesi'nin bu yatırımları Türkiye'de bir çok ile de örnek oldu.
10 yılda 9 adet köprülü kavşağı hizmete sunduklarını ve Denizli giriş çıkışlarında yaşanan keşmekeşliğin ortadan kaldırıldığını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli'nin önemli sorunlarından biri olan ulaşıma ilişkin bu güne kadar pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Bu hizmetlerin başında ise köprülü kavşaklar geliyor. 2004 yılında göreve geldiğimizde Denizli'de bir tek köprülü kavşak yokken bu gün bu sayı 9. Bir zamanlar Aydın, İzmir ve Muğla’nın yollarına gıpta ederek bakardık. Şimdi bırakın Aydın, İzmir’i, Türkiye’nin birçok şehrinden kentimizdeki yollara, kavşaklara, üst geçitlere gıptayla bakıyorlar. Kente kazandırdığımız köprülü kavşaklar ile hem zamandan kazanırken hem de yollarımız daha güvenli ve konforlu hale geldi" dedi.

Trafik güvenliği konusunda Denizli'de son 10 yılda inanılmaz bir değişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Zolan," Şehirlerarası yollarda köprülü kavşaklarla hızlanan trafikte yayaların karşıdan karşıya geçişini de güvenli bir hale getirmek amacı ile 10 yılda 10 yaya üst geçidini kente kazandırdık. Özellikle şehirlerarası karayollarında üst geçitler büyük bir rahatlık sağlarken, can ve mal kayıplarını da önlüyor. Araç akışının yoğun olduğu bölgelerde yapılan üst geçitler ile bölge insanının trafik güvenliği sağlanırken yapılan üst geçitler ayrıca Denizli'nin giriş çıkışlarına da bambaşka bir görünüm kazandırdı. İhtiyaç olduğu sürece üst geçitler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr