Ana Sayfa Projelerimiz Konut Projeleri 6 Bin Lira Peşinatla Kira Öder Gibi Konut

6 Bin Lira Peşinatla Kira Öder Gibi Konut

Denizli Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle Aktepe Mahallesi Akvadi Mevkii'ne yapılan Ak evlerden 97’si, 6 bin lira peşinat ve kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere, çekilişsiz kurasız başvuru önceliğine göre satışa sunuldu.

  Denizli Belediyesi yapımı yıllarca devam eden ancak bitirilemeyen konutları bir bir tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmekle birlikte yeni konut projelerini de hayata geçirmeyi sürdürdü.
  İşbirliği kapsamında, TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca ve beraberindekiler, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yi makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcıları Osman Zolan, Mustafa Ünal ve Nilgün Ök de ziyarette hazır bulundu.
  Finansman Müdürü Ayhan Karaca, TOKİ’nin Türkiye genelinde ye
ni bir uygulama başlattığını, uygulamayla dar gelirli herkesin konut sahibi olabileceğini söyledi. Kampanyada Denizli’deki Akevler’deki 97 konutun da bulunduğunu kaydeden Karaca, şöyle dedi:
  ‘Kampanya 10 Ocak - 31 Mart tarihleri arasında geçerlidir. Konutlar 120 metrekare ve 3 oda 1 salonu olan konutlardır. Satış fiyatları ise katına ve yönüne göre değişiyor. Buna göre konutların fiyatları 68 bin 324 lira ile 98bin 936 lira arasında değişiyor. Tüm konutlar için 6000 lira peşinat seçeneği bulunuyor. 240 ay vade imkanıyla satıştaki konutların aylık ödenmesi gereken taksit miktarı ise kira öder gibi 259,68 ile 387,23 lira arasında değişiyor. Satışlar, çekilişsiz kurasız başvuru önceliğine göre yapılıyor ve ara ödeme bulunmuyor. Ayrıca önceki satışlarda aranan şartlar da kaldırıldı. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına 1 adet başvuru yapması ve sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve hükümlülükleri anahtar teslim tarihinden itibaren 1 yıl süreyle 3. kişilere devir ve temlik edemez şartları da kaldırıldı.’
  Müdür Karaca, konutların hemen teslim edileceğini, dileyen alıcıların istediği zaman konutlarına taşınabileceğini sözlerine ekledi.
   AK VADİ PROJESİ BAŞLIYOR
  Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci de, yıllarca Bağırsak Deresi olarak bilinen alanın son yıllardaki çalışmalarla AK Vadi şekline dönüştürüldüğünü ve TOKİ konutlarıyla burada yeni bir hayatın başladığını söyledi. 
  Denizli Belediyesi’nin AK Vadi’deki alana Denizli’nin en büyük parklarından birini yapacağı müjdesini veren Başkan Zeybekci, ‘Baharla birlikte TOKİ konutlarını kapsayan alanda park yapacağız. Park 400 dönüm alanıyla Denizli’nin en büyük parklarından biri olacak.
    Sonbaharla birlikte bölgenin bulunduğu alanın çehresi değişecek. Bilindiği üzere seçim öncesi 5 yıllık yapacağımız çalışmaları vatandaşlarımızla paylaşmıştık. Ak Vadi Projesi de bunlardan bir tanesidir. İncilipınar Parkı’nın 2-3 katı büyüklüğünde bir alanı kapsıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın dinlenebilmeleri, spor yapabilmeleri ve stres atarak zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. İnşallah sonbaharda bitirdiğimizde buradaki vatandaşlarımızla piknik yapmakta bizlere nasip olur”dedi. 
   Bu arada konut almak için 31 Mart 2011 tarihine kadar Ziraat Bankası’na müracaat edilebileceği konutların bulunduğu yerde ise ayrıntılı bilgi için Satış Ofisi açıldığı bildirildi.
  TOKİ’nin Denizli’de 4722 konut, 8 ilköğretim okulu, 3 lise, 5 cami, 12 spor salonu, 9 ticaret merkezi, hastane, sağlık ocağı, ceza ve infaz kurumları ve tutuklu evleri eğitim merkezi uygulamaları bulunuyor.
 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr