Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Büyükşehir’den “Bizim Bestelerimiz” konseri

Büyükşehir’den “Bizim Bestelerimiz” konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Oda Orkestrası, “Bizim Bestelerimiz” adlı konser düzenledi. Geceye katılan Başkan Çavuşoğlu, “Bu güzel Cumhuriyet’in babalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan bizlere emanet verildiği bilinciyle davranmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Cumhuriyet miras değil, emanettir

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Oda Orkestrası’nın düzenlediği “Bizim Bestelerimiz” adlı konser Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Aşık Veysel, Teoman Alpay, Kevser Hanım ve Kaptanzade Ali Rıza Bey gibi unutulmaz isimlerin besteleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Oda Orkestrası tarafından sahneye taşınırken tangodan longaya, türküden sanat müziğine birçok eser başarıyla seslendirildi. Orhan Dikici’nin orkestra şefliğini yaptığı konserde Konservatuvar Şube Müdürü Hakan Eyiden, Pamukkale Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatıma Akyüzlüer, Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Sanatçısı Okan Özkan, Sadi Cesuroğlu ve Murat Doruk Bursalı sahne aldı. Davetliler unutulmaz sanatçıların unutulmaz eserleri ile muhteşem bir gece yaşadı.

Denizli’den yakılan ateş Türkiye’yi sardı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, anlamlı bir tarihte güzel bir konser için bir araya geldiklerini belirterek, tüm sanatçı ve müzisyenlere teşekkür etti. Bu özel programda kendilerini yalnız bırakmayan izleyicilere de teşekkür eden Başkan Çavuşoğlu, “Çok anlamlı bir günde bu etkinliği yapıyoruz. 15 Mayıs Denizli açısından çok önemli bir gün. Denizli’de milli direnişin, Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin yakıldığı bir gün, bu ateş tüm Türkiye’yi sardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluşa giden bu sürecin başladığı haftadayız. Bu güzel Cumhuriyet’in babalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan bizlere emanet verildiği bilinciyle davranmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr