Ana Sayfa Projelerimiz İklim Değişikliği Meclis üyelerine, İklim Değişikliği Eylem Planı anlatıldı

Meclis üyelerine, İklim Değişikliği Eylem Planı anlatıldı

İklim değişikliğinin gelecekte insan hayatına vereceği zararı en aza indirmek için bir süre önce "İklim Hareketi İçin Değişime Güç Ver" projesi başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmalarını anlattı.
Gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek için "İklim Hareketi İçin Değişime Güç Ver" projesi başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine iklim değişikliği ve Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı hazırlama çalışmalarını anlattı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında bir araya gelen temmuz ayı meclis toplantısına katılan Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Direktörü Rıfat Ünal Sayman, iklim değişikliğinin insanoğlunun varoluşundan bu yana yaşadığı en önemli sorun olduğunu kaydetti. Sayman, “İnsan olarak doğada bir şeyleri yanlış yapıyoruz ki, doğa üzerinde bir şeyleri tetiklemiş oluyoruz. 2 derecelik bir sıcaklık artışı bile dünya üzerindeki medeniyet ve varlığımızı ciddi anlamda tehdit edecek bir sorunu gösteriyor” dedi.

"Öncü belediye, Denizli Büyükşehir"

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı hazırladığına dikkati çeken REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman, “İklim Değişikliği Uyum Eylem Planı anlamında Denizli Türkiye’de 2. büyükşehir belediyesi olacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin öncü belediyelerinden birisi haline gelecek” diye konuştu.

"Şehir olarak hareket etmemiz gerekiyor"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, İklim Değişikliği Eylem Planı'nın şehrin geleceği için önemli olduğunu ifade ederek, bu konuyu her zaman gündemde tutacaklarını belirtti. Başkan Osman Zolan, "Bu konuda hedefe ulaşmak için hem bilinçlendirme hem de hassasiyet gösterme anlamında şehir olarak hareket etmemiz gerekiyor. Önemli olan bu projenin getirilerini yaşamımızın bir parçası haline getirip kendimizle bütünleştirmemizdir. Dünyamız, ülkemiz, şehrimiz ancak bu şekilde daha sağlıklı olacak" dedi.
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr