Ana Sayfa Haberler Avrupa Hareketlilik Haftası coşkuyla kutlanıyor

Avrupa Hareketlilik Haftası coşkuyla kutlanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları coşku içinde başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan sporcularla voleybol, masa tensisi, dart ve badminton oynayarak etkinliğe renk kattı.
19.09.2023
Büyükşehir’den en renkli kutlama

Sürdürülebilir kentsel hareketlilik konusunda farkındalık kampanyası olan Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle coşku içinde başladı. Avrupa çapında kutlanan etkinlik kapsamında ilk olarak Denizli Valiliği önünden başlayarak 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar süren kortej düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü eğitmen ve sporcuları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej renkli görüntülere sahne oldu. Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ile sporcular, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önce sağlık

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan törende yaptığı konuşmada, hareketliliğin çok kıymetli olduğunu belirterek, “Hareketsizlikten dolayı insanoğlunun obez boyutuna geldiği bu dönemde hareketlilik daha da önem arz ediyor. Ruh ve beden sağlığı için hareket etmemiz, spor yapmamız lazım. O zaman sağlıklı bir yaşama kavuşuruz” dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 22 farklı branşta 7’den 70’e isteyen herkese ücretsiz spor kursu verdiklerini anlatan Başkan Zolan, “Önce sağlık. Sağlıklı olduğumuz sürece mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. Hafta boyunca düzenleyecekleri etkinliklerle Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutlayacaklarını kaydeden Başkan Zolan, “Denizli’de hareketlilik noktasında yapılmış olan yatırımlar en üst seviyededir. İnşallah birlik ve beraberlik içinde sizlerin de desteğiyle bu gayretlerimiz devam edecek” dedi.

Hareketli olacağız, sağlığımızı koruyacağız

Vatandaşlara hareketlilik konusunda önerilerde de bulunan Başkan Zolan, “Ulaşımda, mümkünse yürüyerek gidebileceğimiz yerlere yürüyerek gidelim. Biraz uzaksa mümkünse bisikletimizle gidelim. Daha da uzakta ise bu sefer tavsiyemiz toplu taşımayı kullanalım. Her bir birey kendi aracıyla trafiğe çıktığında emisyon anlamında daha çok hava kirliği yaratarak insan sağlığına zarar veriyor” dedi. Etkinliğe katılan çocuklar ve gençlerin cıvıl cıvıl olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, “Nerede hareket orada sağlık. Hareketli olacağız, sağlığımızı koruyacağız” dedi. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise, sporun gelişmesi için yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalıştıklarını kaydederek, “Her zaman bizlere destek veren, sporun ve sporcunun yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Zolan bisiklet turunun startını verdi

Konuşmaların ardından meydana kurulan spor istasyonlarında gösterilere geçildi. Burada jimnastik, voleybol, badminton, judo, dart ve masa tenisi gibi farklı branşlarda gösteri maçları yapan sporcular vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenirken, bisikletliler kendileri için kurulan tamir bakım istasyonundan faydalandı. Başkan Zolan da sporcularla voleybol, masa tensisi, dart ve badminton oynayarak etkinliğe renk kattı. Başkan Zolan daha sonra Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Çamlık Mesireliği’ne kadar düzenlenen bisiklet turunun startını verdi.

.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr