Ana Sayfa Haberler "Nitelikli Genç Güçlü Denizli" Projesi

"Nitelikli Genç Güçlü Denizli" Projesi

28.03.2023
 

“NİTELİKLİ GENÇ, GÜÇLÜ DENİZLİ”

Projemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın koordinasyonunda, Kalkınma Ajansları tarafından Türkiye genelinde yürütülen bir hibe programı olan SOGEP (Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) kapsamındadır. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yürütücüsü olduğumuz “NİTELİKLİ GENÇ, GÜÇLÜ DENİZLİ” projemizde Güney Ege Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde, Acıpayam Belediyesi, Denizli İş Kurumu, Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TEKNOKENT)  ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılmıştır.

Projemizin içeriğinden bahsetmek gerekirse pandeminin de hayatımızı değiştirmesiyle birlikte teknolojiye ve dijitale olan ilgi oldukça artmış, hayatımız ve mesleklerimiz hızlıca değişime uğramıştır. Buradan yola çıkarak Denizli’de bulunan gençleri, geleceğe daha emin adımlarla hazırlamak ve onların kariyer gelişimini desteklemek üzere proje kapsamında 2 tanesi Denizli Merkez, 1 tanesi Acıpayam ilçesinde olmak üzere 3 farklı eğitim alanı kurulmuştur. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde kurulan yazılım laboratuarı ve mekatronik atölyesinde gençler 4 farklı yazılım dilinde eğitim alacak olup ve mekatronik atölyesinde de yine elektronik kart tasarımı, kodlama vb. eğitimler alacaklardır.

Acıpayam ilçesinde kurulan bilgisayar laboratuarında ise Acıpayam ilçesinin dinamiklerine göre eğitim başlıkları belirlenmiştir. 18-35 yaş arasında bulunan gençler sosyal medya yönetimi, e-ticaret, grafik tasarım gibi başlıklarda eğitim alacaklardır.

Bu proje ile Denizli’de bulunan gençleri güçlendirmek, istihdam edilebilmelerine destek olmak amaçlanmaktadır.

Proje ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitimler Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Başvurular web sitemizde yayınlanan form yolu ile alınacaktır. Yazılım laboratuarında 4 farklı yazılım dilinde (C# ve Unity, .Net MVC ve Entity Framework ile Web Uygulamaları Geliştirme, PHP ve MySQL ile Web Uygulamaları Geliştirme, React Native ile Mobile Uygulama Geliştirme) eğitim verilecektir. Ek olarak mekatronik atölyesinde de ardunio, temel elektronik dersleri, elektronik kart ve 3D tasarım dersleri vb. başlıklarda eğitimler eş zamanlı olarak verilecektir. Açılacak olan iki eğitim alanında yazılım eğitimlerinden 18-30 yaş aralığında bulunan 20 genç , mekatronik eğitimlerinden 18-30 yaş aralığında bulunan 20 genç olmak üzere toplamda 40 genç faydalanacaktır.

Acıpayam’da verilecek olan eğitimlerle ilgili süreci Acıpayam Belediyesi takip edecek olup, Acıpayam ilçesinde ikamet eden gençler başvurabilecektir.

Eğitimlerin gün ve saatleri başvuru formunda paylaşılacaktır.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda, 0258 280 25 34-35 numaraları hatlardan ulaşabilirsiniz.

Başvuru formu linki: https://forms.gle/5ENnuRA8htkorurq6

 

 

 

.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr